12 kişinin yaralandığı kaymakamlık güvenlik kamerasında

12 kişinin yaralandığı ilçe asayiş kamerasında

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 12 kişinin yaralandığı umum otobüsü kazası otobüs içindeki düzenlilik kamerası aracılığıyla kaydedildi.

Kaymakamlık, Dulkadiroğlu ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde meydana gelmiş, Soylu Fazıl Kent Hastanesi’nden şehir merkezi istikametine seyir halinde olan U.K. idaresindeki 46 H 0006 plakalı ahali otobüsü, sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesiyle refüje çıkarak kaza yapmıştı.

Refüjdeki direğe ve ağaca çarparak devrilen özel ahali otobüsünde can pazarı yaşandı. Kazada, otobüs sürücüsü ile gelişigüzel 12 muvakkat yaralanırken, kaymakamlık anı ise el otobüsünün içindeki güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ve ilçe yapması daha sonradan yolcuların üstelik ürkü içre etrafa düşmesi görüldü ve bağırmaları duyuldu.

Ilçe ihbarının arkası sıra görüngü hesabına çok sayıda ambulans ve polis güçleri ekibi atıf edildi. Yaralılar, 112 Acil Servis ambulanslarınca Temiz Fazıl Kent Hastanesi ve Sütçü İmam Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavileri süren yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Share: