12. Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası sona erdi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde birleştirme edilen 12. Uluslararası Elbistan Ultramaraton Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

Elbistan Belediyesi ile Elbistan Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce 8 kategoride düzenlenen şampiyona, 100 kilometrelik parkurun koşulmasının ardından tamamlandı.

Şampiyonanın 100 kilometrelik rical genel klasmanını İsmail Kaban birinci, Tutkun Polat ikinci, Mecit Çelebi ise üçüncü sırada bitirdi. Kadınlar klasmanında ise Bahir Çiçek birinci, Arife Özler ikinci oldu.

Erkekler +25 gözyaşı klasmanında Fatih Akkaya bir numara, Cuma Kuzu ikinci, Mehmet Polat üçüncü, rical +40 gözyaşı klasmanında Hüseyin Cehre birinci, Halil İbrahim Berktaş ikinci, Ferruh Doğan üçüncü, rical +50 gözyaşı klasmanında Davut Avşaroğlu birinci, Necati Nerede ikinci, İbrahim Mecnunca üçüncü, rical +60 gözyaşı klasmanında üstelik Hüseyin Yiğit bir numara sırayı aldı.

Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törende dereceye giren sporculara ödülleri ikram edilirken, organizasyonda yeryüzü zinde sportmen olarak Muhammet Arabacı, en nemli sportmen namına dahi Aşure Ayı Karaçizmeli armağan aldı.

Sporculara madalya ile ödülleri Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Uray Komutan Vekili Mualla Çipo, Elbistan İlçe Güllabi Komutanı Yüzbaşı Recep Üncü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, organizatör İbrahim Şahin ve Mehmet Göçer eliyle verildi.

Share: