16 yaşındaki liseli kız, karnından bıçaklanmış bulundu

KARAMAN’da lise öğrencisi Z.G. (16), evde karnından bıçaklanmış halde dayısı Aminullah G. vasıtasıyla bulundu. Kız çocuğu, hastaneye kaldırılırken, polis de saldırının elbet ve ki tarafından gerçekleştirildiğini tespit etmek üzere say başlattı.

Görüngü, saat 11.00 sıralarında, Nefise Şehriyâr Mahallesi İstasyon Caddesi’ndeki evde meydana geldi. Ortaöğretim öğrencisi Z.G. adlı kız, iddiaya bakarak, evde karnından bıçaklanmış kendisine, dayısı Aminullah G. aracılığıyla bulundu. Karnında bıçak saplı halde olan yeğenini otomobille hastaneye çekmek için yola çıkan Aminullah G., karşıdan gelen ve içinde pestil mevcut ambulansı durdurdu.  Ambulanstaki esenlik görevlileri evvel müdahaleyi yaptıktan sonraları Z.G., çağrılan bambaşka ambulansla Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Z.G.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

DAYISINDAN YARDIM İSTEMİŞ Aminullah G. da polise, Z.G.’nin esas ve babasının toprak dışında olduğunu; yeğeninin kendisini telefonla arayıp, “Bıçkın, bıçak deyip” kapattığını ve eve gittiğinde karnında bıçak saplı bulduğunu öne sürdü. Polis, saldırının lacerem ve ki marifetiyle gerçekleştirildiğini tayin etmek için çalışma başlattı.

?

Share: