17 yaşındaki pilottan iki acun rekoruDünyayı tek başına turlayan sunu zinde uçucu oldu

– 17 yaşındaki pilottan iki dünya rekoru

Dünyayı bir tane başına turlayan sunu zinde pilot oldu

SOFYA – Belçikalı doğumlu 17 yaşındaki Mack Rutherford, 5 aylık yolculuğunun peşi sıra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya baş aşağı yaparak dünyanın çevresini tek başına turlayan bildirme gailesiz sevimli ve dünyanın çevresini sıkı görgülü tıpkısı uçakla dolaşan genişlik gailesiz birey unvanlarını kazandı. Ilkokul kıtada uçar Rutherford, iki Guinness Dünya Rekoru’nun sahibi oldu.

Belçika-İngiliz çifte vatandaşı olan 17 yaşındaki Mack Rutherford, 23 Mart’ta dünyayı tecessüm etmek üzere Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dan sıradan uçakla havalandı. Ilkokul kıtada 52 ülkeyi gezen Rutherford, yolculuğunun peşi sıra tekrar Sofya’ya baş aşağı yaptı ve “dünyanın çevresini biricik başına turlayan yeryüzü zinde kişi” ve “dünyanın çevresini daraç kültürlü tıpkı uçakla dolaşan yer gailesiz güç” unvanlarını kazanarak Guinness Acun Rekoru’nun sahibi oldu. İki dünya rekorunu kıran Rutherford, uçuşu sırasında iki kat Istiva Hattı çizgisini geçti. Taze pilotun havaalanına inince ilk sözü “Başardım” oldu. Pistte annesi, babası ve kız kardeşi yoluyla karşılanan ve deneyiminden belde çok mutlu olduğunu belirten Rutherford, uçuşun bittiği için üstelik üzgün olduğunu belirtti. Rutherford, “Birçok yaşında olursanız olun, hoppadak hayallerinizin arkasından gidin” dedi. Önceden 3 kamer sürmesi planlanan yolculuk, muson yağmurları, kum fırtınaları ve müfrit alev üzere hava koşulları dolayısıyla uzadı.

15 yaşında dünyanın yer taze pilotu olmuştu

21 Haziran 2005 tevellütlü Rutherford, yolculuğu sırasında 17 yaşına girdi. Belçika’da doğup büyüyen zihayat pilot, “Arzulu tıpkısı uçman olan babamla yüzlerce saat uçtuğumdan, 11 yaşımdan beri aşırılmak istediğimi stabil kendisine biliyordum. 15 yaşımda, o zamanlar beni dünyanın en tendürüst pilotu fail pilot lisansımı aldım” dedi.

Kız kardeşi da dünyayı tek başına turlayan sunma tendürüst kadın

Rutherford’un 19 yaşındaki kız kardeşi uçucu Zara ise Eş ayında 52 bin kilometreyi aşan yolculuğuyla tek başına uçuş rekorunu kırmıştı.Share: