19 Ilkgüz Gaziler Haset

Kırklareli’nde Demirköy, Vize ve Pınarhisar uray başkanları 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında kuvve yayımladı.

Demirköy Belediye Reisi Recep Gün, mesajında, eren yurt uğruna yüreğini ve cesaretini ortaya koymuş, gözünü budaktan sakınmamış yiğit gazilerin Gaziler Haset’nü kutlamanın heyecanının yaşandığını belirtti.

Gazilerin, istiklal ve ati amacıyla canlarını seve seve feda etmeye hazır olan eren milletin kahramanları olduğunu nâkil Aktarılma, kahramanların balaban tarihin değme döneminde emsalsiz destanlar yazmış, bunun sonucunda üstelik şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaştıklarını kaydetti.

Vatan topraklarında erinçli ve sakıncasız tıpkısı şekilde yaşanabiliyorsa bunun martir ve gaziler sebebiyle olduğunu belirten Gün, mesajında şunları kaydetti:

“Vatanımızın herhangi bir köşesinde mehabetli bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, bunda eren şehitlerimiz ve alp gazilerimizin payı büyüktür. 19 Eylül’ün yurdumuzun her durumunda Gaziler Günü kendisine kutlanması, gönlümüzde yerleri her ahit değişik olan alp şehitlerimize ve gazilerimize cebin olan vefa borcumuzu benzeri nebze olsa yeryüzü imkanı vermiştir. Bu anlamlı ahit nedeniyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk koyulmak için, cebe arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete derk fail gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve ailelerine mıhlı ve dirlik mahmul aynı varlık diliyorum.”

Pınarhisar Şehremini İhsan Talay, Türk milletinin martir ve gazilere medyun olduğunu belirtti.

Şehit ve gazilerin destansı kahramanlıklarının tarihe kızıl harflerle kazındığını aktaran Talay:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk özellikle kalkışmak amacıyla, bu toprakları bize vatan kılan ermiş şehitlerimizi ve ebediyete ölüm eden kahraman gazilerimizi gönül borcu ve rahmetle elgin ediyor, hayatta olan eksiksiz alp gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Haset’nü kutluyor, afiyet ve afiyetler diliyorum.”

Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp da şehit ve gazilerin asla unutulmadığını ve unutulmayacağını kaydetti.

Şehit ve gazilerin girdikleri seçme mücadelede vatan toprakları için canlarını koruma ettiklerini aktaran Özalp, mesajında şu ifadelere meydan verdi:

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşları ilkin almak üzere şehitlerimize ve rahmetli gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşamlarını sürdüren gazilerimizin da 19 Ilkgüz Gaziler Gününü kutluyor, şükran ve şükranlarımı sunuyorum.”

Share: