“2. Maden Istirdat Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği vasıtasıyla planlı “2. Beyaz Zehir Istirdat Yarışması” başladı.

İzmir’de bulunan Kozalak Kızıl İşletmeleri Ovacık Zer Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, yeni teknoloji istirdat ekipmanları ve teknikleri sergilenerek sınav ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına vesile sağlayan yarışmada, beyaz zehir kontrol-kurtarma ekipleri meydan şeş-üstü, şalter kazalarına engelleme ve sıhhi imdat, bando yetkinlikleri ve kimyevi olaylara engelleme tevessül etmek amacıyla beş farklı kategoride takat sınırı sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Demir Export, ESAN Eczacıbaşı Sınai Hammaddeler, Kozalak Zer İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Değerli Madeni şirketleri organizasyona müsabık kendisine katıldı.

Ayrıca, Acacia Eroin İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Eti Bakır, Hitit Krom, Gübretaş Beyaz Zehir Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada rasıt yerine meydan alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde kontrol ve istirdat konularında faziletli şuur oluşturulması ve ekiplerin afetlere müdahale kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Share: