200’ün üstünde firma, 40 bini çok ziyaretçi: PSB Anatolia kapılarını açıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kırkpınar’birlikte bu sene PSB Anatolia Peyzaj, Bezek bitkileri, Bostan Sanatları Fuarı’nın 5’incisine aile sahipliği yapıyor. 7-10 Eylül tarihleri arasında açılacak fuar için Komutan Cesim, “60 bin metrekare boş alanda, 200’ün üstünde firma ve 40 bini aşkın ziyaretçiye kapılarını anahtar arsıulusal fuarın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bindi ve katkılarıyla 7-10 Ilkgüz tarihleri beyninde bu yıl 5.’si gerçekleştirilecek PSB Anatolia Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bostan Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nın matbuat lansmanı yapıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Makro’nin birlikte programda Orman Toprak Müdürü Fer Polat, temas ve kooperatif başkanları, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman ve davetliler kayran aldı. Sektörün sunma büyük örtüsüz albeni fuarına bire bir sefer elan karı sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını rapor fail Muhteşem, Avrupa standartları halinde kaliteden edim vermeden ve düzenlenen kendisine üreti yapıldığında ihracatın artabileceğini söyledi.

“Sakarya’mız; bezen bitkiciliği ve peyzaj sektöründe üstelik Türkiye’nin arsıulusal kapısı haline geldi”

Cesim, Sakarya’nın çok oylumlu organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirterek, “30’a fazla ülkeden sporcuları ağırladığımız Sakarya’mız; süs bitkiciliği ve peyzaj sektöründe da Türkiye’nin arsıulusal kapısı haline geldi. Peyzaj ve bezek bitkiciliği sektörünün ilerleyişine paralel adına fuarımızda gelişigüzel güzeşte sene paydaşlık oranları güç şekilde artıyor. Sakarya adına üretimiyle, sağlanılan eklenmiş değeriyle, istihdamıyla ve dış tecim hacmi ile bu sektöre alnaç veren şehirlerin başında geliyor” dedi.

“Sakarya üzere ekolojisi çok makul ayrımsız istihsal sahamız var”

Gelişen teknolojinin şehirleşmeyi de zait bir yanı olduğunu nâkil Şanlı, “Bu artım cihetiyle mimari anlayışta peyzaj önemli aynı meydan tutmaktadır. Dünyada birlikte bezek bitkisi talebi anında artıyor. Avrupa ülkeleri dahi daha çok bu talebi karşılayamıyor. Ülkemizde de bezen bitkisi yetiştiriciliği eskiye göre ayrımsız ivme nail durumda. Sakarya kabilinden ekolojisi çok akıllıca ayrımsız istihsal sahamız var. Aut mekan ziynet bitkisi yetiştiriciliğinde altyapısı ehliyetli şirketlerimiz var. Kooperatiflerimiz ve üreticilerimiz ile tesanüt halinde, Avrupa standartlarında, kaliteden karşılık vermeden, planlı istihsal yaparak, ihracatımızı artırabiliriz. Elimizdeki bu ekolojik ve beceri avantajları kullanabilirsek hassaten kooperatiflerimiz eliyle ağır benzeri düzenleme kurabilirsek tüvana ayrımsız istihsal şehri olabiliriz” diyerek konuştu.

“Katılımcıları üstelik tek benzeri noktada buluşturacaktır”

Toplam 60 bin metrekare degaje alanda, 200’ün üstünde firma ve 40 bini fazla ziyaretçiye kapılarını anahtar uluslararası fuarın bakir ticaret fırsatları dahi oluşturacağını tamlayan Kebir, “Katılımcılar; fuar alanı içerisindeki kurumlarla doğrudan bildirişim kurma olanağı sağlayacak. Sonunda marka bilinirliğini artıracak, yenilikleri tanıyacak, prestij sağlayacak ve sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip edecekler. PSB Anatolia nebat türleri noktasında nazik tıpkı portföyün birlikte, peyzaj ekipmanları ve makineleri üzerine yoğunlaşan katılımcıları birlikte biricik bire bir noktada buluşturacaktır. Fuarın gerçekleşmesine yardım sunan paydaşlarımıza, kooperatiflere, birliklere, Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman’a ve emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum. PSB Anatolia’nın şehrimize berceste iyi olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

“200’ü çok firmamız kayran matlup”

Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman, arsıulusal alanda çokça şanlı tıpkı konumda olan Peyzaj, Ziynet Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’na kısaca 40 bin ziyaretçi beklediklerini ifade ederek, “200’ü çok firmamız kayran matlup. 7 farklı konferansımız olacak. Fuarımızın eğin kısmında gelişim makinaları alanını birlikte bu sene harekete geçiriyoruz. Şu anda 18 üniversitemizin tarım ve orman fakültelerinden yarışacak öğrenci arkadaşlarımız olacak. Yaklaşık 60 bin metrekare alanda fuarımız gerçekleştirilecek. Herhangi Bir güzeşte sene konusunda koyarak ilerliyoruz. Şehrin dinamiklerinin harekete geçmesiyle bunlar başarılabiliyor” ifadelerini kullandı.

“Sakarya, üretimin ve ihracatın merkezi, fuarın birlikte tek merkezi olacak”

Fuarın paydaşlarından olmaktan büyük sevinme duyduklarını tabir fail Orman Kesim Müdürü Vuzuh Polat, “Sapanca Kırkpınar’ın karı sahipliği yapacağı fuar, bu sene da beklenenin üstünde aynı katılımla gerçekleştirilecek. Sakarya, ülkemizde peyzaj ve bezek bitkiciliğinde isminden bayram edilen bire bir şehir. Gelişigüzel yıl gelişen yapısıyla Sakarya, üretimin ve ihracatın merkezi, fuarın da yegâne merkezi olacak. Orman Toprak Müdürlüğü yerine fuarın başlangıcından bu yana hem katılım sağlıyor hem dahi iş veriyoruz. Fuarımızın geçmiş şehrimize, ülkemize ve sektörümüze yardım sağlamasını diliyorum” dedi. – SAKARYAShare: