23 yıl sonradan benzeri yerde traktörüyle denetime takıldı

Denizli İl Güllabi Komutanlığına tutkun trafik ekipleri, 2000 yılında Sarayköy ilçesine sadık Hasköy Mahallesi’nin girişinde sürücülere gidiş geliş kuralları için brifing risale dağıtımını gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalar sırasında, 20 SD 141 plakalı traktörün sürücüsü Berrak Açıkbaş’a (65) ekipler eliyle broşürün verilmesinin ardından anı fotoğrafı çekildi. Aradan sabık 23 yılın arkası sıra ekipler, tekrardan sürücüleri haberdar etmek zımnında gittikleri Hasköy Mahallesi’nde tıpkısı noktada çalışmalarına başladı.

O esnada tarladan kardeşi Mehmet Açıkbaş’la aynı traktörüyle dönen Yıldızlı Açıkbaş, ekipler yoluyla bilgilendirilmesinden sonra fotoğraf çekildi. Bire Bir kareyi yıllar evvel kayran görevliler ise durumu fark ederek, gelişigüzel o evire çevire anı Cingöz Umumi Komutanlığının resmi sosyal iletişim araçları hesabından paylaştı. Saatler içerisinde on binlerce tıklanma ve kıymetlendirme alan paylaşımda şu ifadelere vadi verildi: “Sürücü tıpkısı çoban, traktör benzeri traktör, gidiş geliş jandarmamız evvel olduğu kadar zaman bile görevinin başında milletimizin hizmetinde. 2000 -2023.”

“Beni o esnada oradan geçerken durdurup, bilgilendirmelerde bulundular”

23 yıl önceki çekilen foto karesi için konuşan iki yavru babası Safi Açıkbaş, “Ben 2000 yılında çekilen o ışık haset kardeşim Mehmet Açıkbaş ile tarladan geliyordum. Bire Bir baktım ki jandarma ekibi broşür dağıtarak bilgilendirmede bulunuyordu. Ego dahi o esnada oradan geçe durdurup, bilgilendirmelerde bulundular. Daha sonradan ben evime gittim” dedi.

“Bana o kareyi gösterdiler, hem şaşırdım hem da etkilendim”

Açıkgöz personelinin plakayı hatırlamasıyla bunların yaşandığını anlatan Deniz Kazı, “Tabiatıyla kardeşimle tarlamızdaki mahsulleri traktörümle kontrol etmeye çıkmıştım. Aradan güzeşte 23 yılın peşi sıra tekrardan aynı noktada denetime denk geldik. Bana yine açıkgöz ekibi eliyle broşür dağıtılıp bilgilendirmelerde bulunuldu. Ekiplerin yaptığı bilgilendirme esnasından traktörümün plakası bir güllabi personelinin dikkatini çekti. Bana görevli hempa, bu plakanın bilinen olduğunu ve tıpkı traktörün 2000 yılında çekildiğini anlattı. Ego da bittabi inanamadım, çünkü ben o kareyi tek hatırlayamadım. Bana o kareyi gösterdiler, hem şaşırdım hem üstelik etkilendim diyebilirim” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: