29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na akıllıcasına

DÜRÜST Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Oğuzhan Ağababa Sadıkoğlu ile Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zımnında tebrik mesajı yayımladı.

Şarap mesajında, Cumhuriyetin car edilişinin 99. yıldönümünü coşkuyla gururla kutladıklarını bildirdi.

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, alp silah arkadaşlarını ve bu toprakları yurt eden tamam aziz şehitleri ve kahraman gazileri tevakki etmek, gönül borcu ve rahmetle andığını nâkil Çakır, halkın 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nı sunma dostça duygularıyla kutladığını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan bile mesajında, Cumhuriyetin milletin gündüz sahnesinde baştan dirilişin simgesi olduğunu aktararak, “Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türkiye’yi çağcıl ve çağdaş medeniyetler seviyesine duyurmak amacıyla panel alanda, bayındırlıkta, içtimai ve ünsiyet, eğitim bilimi uran alanında, tarım alanında, iktisat ve ticaret alanında bir nice atak gerçekleştirdi.” ifadelerini kullandı.???????

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder de mesajında, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde eşine az rastlanır tarihi tıpkısı galibiyet kazanıldığını ve Kurtuluş Savaşı sonrasında, milli iradenin tecellisinin, Cumhuriyetin ilanıyla sağlandığını kaydetti.

Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar ise mesajında, Cumhuriyetin geçmişten bu yana mevrut hep değerleriyle birlikte sürgit var olmasının eş bastırık olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere yankılanmak ve ülkemizi çağcıl medeniyetlerin üzerine sezmek için aldığımız görevi uyarınca adına ifham etmek üzere bıkmadan, yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kaydetti.

Malatya Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ağırlık şartlarda, mücadeleyle emekle kurulduğunu bildirdi.

Malatya Ticaret Borsası Umumi Heyet Başkanı Ramazan Özcan, mesajında, Cumhuriyetin ilanı ile millet iradesinin bilgili kılındığını ve gündeş Türkiye’ye giden yolun açıldığını belirtti.

Cumhuriyet değerlerinin ülkeyi modern medeniyetler seviyesinin üstelik üstüne çıkaracağını aktaran Özcan, şöyle devam etti:

“Tarihte eşine bir iki rastlanır bire bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emniyetli adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış çağcıl ve iri Türkiye ideali uğrunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.”

Share: