29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerle kutlandı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ile Şehremini Cenk Sahtekâr’nın törene katılanların bayramını kutlaması

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un konuşması

Öğrencilerin keman ile başarım sergilemesi

Halk oyunları gösterileri

Geçit töreni

Karaman’da ise törenler, Vali Tuncay Akkoyun’un makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Aktekke 15 Orak Ayı El Erki Meydanı’nda devam eden programda, Vali Akkoyun ile Belediye Reisi Savaş Kalaycı törene katılanların bayramını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra mütekellim Akkoyun, zaman, binlerce yıllık azamet geleneği ve büyük Türk tarihinin Rum topraklarında filizlenen akıbet fidanı Cumhuriyetin 99’uncu yaşına kavuşmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Tarihiden alınan vahim ve ilhamla bağlanak, muadele zarfında, ortak payda olan Cumhuriyete eş çıkmaya bitmeme ettiklerini vurgulayan Akkoyun, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin el erki ve kalkınma yolculuğu kesintisiz ayrımsız şekilde sürüyor. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan güvenliğe büyüklüğünde geniş bire bir yelpazede devletimiz hedeflerine akıllıcasına ilerliyor. Hassaten Türk defans sanayi dosta yiğitlik, düşmana ürkmek salan büyük bire bir gelişme gösteriyor. Cumhuriyetimiz ayrımsız asrı geride bırakırken, güzeşte olduğu kabilinden bugün üstelik her daim hakkın ve adaletin nişanesi olan ülkemizi, medeniyetimizin tecrübeleri ve doğru birikimimiz üstüne yükselteceğiz.” ifadesini kullandı.

Program, el oyunları gösterisi, tahrir ve türkü yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve geçit töreniyle tamamlandı.

Share: