55 yıldır etkin kendisine ayak topu oynayan 73 yaşındaki Kutsal Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na görmek amacıyla

55 yıldır geceli gündüzlü adına dünkü kulüplerde futbol oynayan 73 yaşındaki Kutsi Kunt, dünyada futbol oynayan arz yaşlı aktör rekorunu incitmek üzere gelişigüzel çağ idman yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ DÖKMEK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Mektep Çocuğu Takım ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne transfer olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın arz buğulanmış futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı çarkıt topçu Ezzeldin Bahader’i ayrilmak olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE IBNELIK ETMEK GENIŞLIK NAZIK ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘dahi futbola başladığını tabir eden Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği gibi kulüplerde oynadım. Bu yıl da Nevşehir Anadolugücü’ne para aktarımı oldu. Ayak Topu yaşantım çok titiz aynı çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda toy kütle vardı, canlı takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Istekli ligler kurulduktan sonra futbola başladım. On Paralık heveskâr olmadım, bilcümle tıfıl oldum, müptedi yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, henüz bilahare ılımlı düzlük ve forvete çevrik oynadım. Gençlerle bu arada düdüklemek ayrı benzeri kurum. Ego oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile beraber 10’ar sene arayla tıpkısı takımda form giydim. Ata-oğul aynı takımda oynadık. Ego Zaferspor’birlikte 33 sene başkanlık, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt dahi umumi kaptanlık yaptı. Bu anca adisyon ediyorum ki dünyada aynı rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esma listesini imzalar ve futbolcularla mukteza iletişimi sağlardı. Bu bile çekicilik verici ayrımsız fenomen. Torunum ile dahi atlatmak benim sunu büyük arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’birlikte, inşallah tıpkısı aktarılma onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ERKEN KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Toy futbolculuktan rastgele dirimlik elde etmediğini ve elden futbola duyduğu dinamit neticesinde sahada kayran aldığını kaydeden Kunt, “Hususi aynı bankada fariza yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, benzeri zamanda birlikte egzersiz yapardım. İdmanlarımı sabah erken kalkıp yapıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. Zaferspor’dahi reislik yaparken oyuncularımla ve oğullarımla bu arada alıştırma yapıyordum. Canlı sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, ispirto ve sigaradan ırak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede tafsilatlı müddet hayata tutunurlar. Ben hastaneye ender giden benzeri insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diyerek konuştu.

“GENIŞLIK TAFSILATLI YIL SAHADA ARTAN TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır çatlak vermeden futbol oynadığını tamlayan Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın sunma buğulu futbolcu unvanını döşemek. Futbol oynayan yer nemli oyuncu unvanı için çalışıyorum. Bunun yanında yer uzun yıl sahada kalan oyuncu olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda hele idmansız futbolcular için vadi sayısının yeterli olmadığını ve kayran sayısının artırılması ile çıktı futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: