6’lı masa liderleri arasında kriz mi var? Kılıçdaroğlu: Ara Sıra tartışmalar evet

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçmiş gün partisinin ekip toplantısını yaptığı Elazığ’birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP lideri gündeme ilgilendiren birçok konuda değerlendirmeler yaptı.

“ÖNEMLİ OLAN UMUMI BAŞKANLARIN NE DEDİKLERİ”

Kılıçdaroğlu henüz sonra 6’lı masadaki liderlerle arasında tıpkı akse yaşandığına dair iddiaları de yanıtladı. CHP lideri, “Sayın Akşener’le görüşüyoruz filhakika. arada bir tartışmalar olur, bu siyasetin doğasında vardır. O tartışmalarda bizim açımızdan kocaman olan genel başkanların söyledikleridir. Genel komutan yardımcıları düşüncelerini ifade edebilir. Balaban olan umumi başkanların görüşleridir. Umumi başkan dışındaki tümen yetkililerinin açıklamalarını dinleriz, saygı duyarız amma bunu altılı ganyan masada akse namına düşünmeyiz. Hiçbir reis de düşünmüyor benim gördüğüm.” ifadelerini kullandı.

“KRİZ YAŞAMADIK”

Sözcü’nün haberine göre Kılıçdaroğlu “akse” konusu karşı ise şunları söyledi: “Akse yaşamadık, tek böyle ayrımsız öz olmadı. Olsa elhak meydana çıkar. Sabık İstanbul’daydım, ‘Ali Babacan’la Kılıçdaroğlu gizlice görüştü.’ yazılmış. Ne gizlisi, görüşürüz doğrusu. Ki benden sonraları Sayın Babacan başka liderlerle bile görüştü. Ben İstanbul’da etraflı süre kalacaktım o yüzden önceki benimle görüştü. Sanki çok hususi ayrımsız müzakere da gizliyoruz. Aklın alacağı madde değil. Şeş önder tıpkı aradayız ve gelişigüzel antlaşma görüşüyoruz.”Share: