80 yaşındaki lehtar umu verdiği ilçesinin takımının peşinden tıpkı an olsun ayrılmıyor- Kelkit Belediyespor taraftarı 80 yaşındaki Nuri Yeğin…

– 80 yaşındaki taraftar istem verdiği ilçesinin takımının ardı sıra bir an olsun ayrılmıyor

Kelkit Belediyespor taraftarı 80 yaşındaki Nuri Dominant takımının maçlarını tutulmak üzere stadın yanında familya aldı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde canlı 80 yaşındaki Nuri Hâkim, yaşına aldırmadan arzu verdiği Kelkit Belediyespor’un bütün maçlarına her an takımını yalnız bırakmıyor.

4 çocuk ve 8 toruna eş olan Baskın, hem çocukları hem torunlarıyla ilçede 1954 yılında kurulan ve sakat adı Kelkit Hürriyetspor, bakir adı 1954 Kelkit Belediyespor olan yeşil beyazlı ekibin maçlarını 60 yıldır ayrımsız zaman olsun kaçırmadan izliyor.

Gönlünü verdiği yeşil beyazlı renklerin ardı sıra rastgele deplasmana giden ve tribüne çıktığında kendini gençleşmiş hissettiğini anlatım eden Başat, evvelden Kelkit Belediyespor’un maçlarını oynadığı stadın birlikte satılığa çıktığını duyduğu bire bir evi iyice maçları daha basit izleyebilmek üzere satın aldığını söyledi.

1954 Kelkit Belediyespor’un maçı olduğunda arkadaşlarıyla anlaşarak deplasmanlara gittiğini tamlayan Yeğin, gâh zamanlarda da topluluk otobüsünde şarkılar söyleyerek futbolculara moral verdiğini dile getirdi.

“Kelkit Belediyespor gol atınca 1-2 yaş gençleşiyorum”

Istek verdiği takımın maçlarını daima izlediğini fakat taraftarların hakemlere ve futbolculara yaptıkları bed tezahüratlardan belde üzüldüğünü belirten Nuri Sel (80), “Kelkit Hürriyetspor neredeyse ego hep oraya gittim. 60 senedir stada gidip geliyorum. Orada çirkef kelimelerden da üzülüyorum. Futbolculara, hakemlere bağırılmasını sevmiyorum, üzülüyorum. Ayak Topu hastasıyım, sabah akşam gidiyorum maçlara. Benim futbol sevgim çok öncelere dayanıyor. Stadın yanında bir evin satıldığını duydum balkonundan izlerim, sahaya mail olurum diyerek burayı yeğleme ettim ve satın aldım. Kelkitspor’un maçı olduğu devir arkadaşlarla anlaşıyoruz, Samsun’üstelik maç var diyoruz gidelim. Aramızda arabanın masrafını toplar ferah ferah masraf dönerdik. Yaşım bana engel olmadı, maça sebep giderdim. Karşılaşma bana tıpkı azık kabil geliyordu. Minibüs yahut otobüste bana derdiler sporcular için aynı gösteriş yap diye ego da ufaktan terane söyler oynardım, onlara birlikte moral olurdu. Bazı Bazı yener zaman zaman yenilirdik. Ayak Topu benim üzere benzeri cins. Hürriyetspor gol atınca seviniyordum inanın kim 1-2 yaş gençleşiyordum. 40 yaşında bana 50 yaşına büyüklüğünde cevaz edin sonraları maça gitmem dedim fakat 50 yaşından sonradan bile gittim. Çocuklarım birlikte bana söylüyor nereye gidiyorsun diyerek, İstanbul’a maça gidiyorum. Çocuklarım birlikte defa masrafında havari oluyor” dedi.

Share: