Abant ve Taşmak, benzersiz güzellikleriyle ziyaretçilerin gözde rotaları beyninde

– Abant Milli Parkı’nın dron ile görüntülenmesi

– Taşmak Gusto Parkı’nın dron ile görüntülenmesi

-Taşmak Beğeni Parkı’nka gelen ziyaretçiler

-BAKTOD Başkanı Halit Ergül’ün açıklaması Abant ve Gölcük, eşsiz güzellikleriyle ziyaretçilerin gözde rotaları beyninde

Yüzde 65’i ormanlarla kaplı Bolu’nun sunma çok tercih edilen zevk parkları arasında bulunan Abant ve Gölcük, doğası, gölleri ve nazirsiz güzellikleriyle yılın her mevsiminde ziyaretçilerini namına çekiyor

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül:

“Yıl sonuna kadar Bolu’bile 1 milyon turisti geçeceğiz, sayının 1 milyon 100 bin civarında olmasını bekliyoruz”

BOLU – Bolu’nun flaş turizm alanları arasında bulunan Abant ve Taşmak zevk parkları, yerel ve ecnebi misafirlerine misilsiz güzellikleri müşahede fırsatı sunuyor.

“Tabiatın kalbi” kendisine adlandırılan Bolu’birlikte yerel ve ecnebi misafirlerin yeryüzü çok konuşma ettiği yerlerin başında Abant ve Gölcük beğeni parkları geliyor.

Yeşil ile mavinin binbir tonunu barındıran Abant ve Azmak, doğası, gölü ve misilsiz güzellikleriyle misafirlerini adeta büyülüyor.

Bataklık, site merkezine tahminî 13 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Özellikle Ankara ve İstanbul’dan gelen evcil ziyaretçiler ile yabancı turistlerin kırıcı ilişki gösterdiği Azmak, dört sezon ayrı güzelliğe bürünüyor.

Yazın arkası sıra sonbaharı karşılayan Taşmak’ü, günübirlik ve konaklamalı tatil için çokça sayıda ziyaretçi yeğleme ediyor.

Misafirler, kendilerini hayran bırakan doğada göl kenarında gidiş ve piknik yapıyor, golf araçları ve bisikletlere binerek tatillerinin keyfini çıkarıyor.

Uzamak üzere buraya gelenler, göl kenarındaki bungalov evleri kiralayarak büyüleyen dekor eşliğinde tatilini yapıyor.

Abant ise site merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kaymak ve rastgele dinlence amacıyla Abant’a gelenler, milli park çevresinde bulunan yaylalarda at ve faytonla balkon yaparken, göl çevresinde yürüyüp bisiklete binebiliyor.

Piknik alanlarında ailecek ilk kânun geçirebilen ziyaretçiler, ayrıca iskelelerde nazirsiz manzaraya karşı foto çektirebiliyor.

Yerli ve yabancı tatilciler, milli park içerisindeki 2 otelde konaklamanın yanında karavan kampında da tatillerini etme olanağına eş.

“Sene sonu 1,1 milyon civarında ziyaretçi olmasını bekliyoruz”

Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı Halit Ergül, AA muhabirine, yıpranmamış türlü koronavirüs tedbirlerinin kaldırılmasıyla Bolu’ya evcil ve yabancı tatilcilerin ağır sıklet bent gösterdiğini, tesislerdeki doluluk oranlarının iyi olduğunu söyledi.

Kent genelinde 151 konaklama tesisinin bulunduğunu rapor fail Ergül, kentin 9 binin üstünde akak kapasitesine eş olduğunu, geçen yıla göre doluluk oranında yüzdelik 25’lik artım gerçekleştiğini kaydetti.

Ergül, yılın önce 8 ayında kente 700 bin civarında evcil ve yabancı tatilcinin geldiğini belirterek, “Sene sonuna kadar Bolu’dahi 1 milyon turisti geçeceğiz, sayının 1 milyon 100 bin civarında olmasını bekliyoruz.” dedi.

Bolu’nun çevre illere yakın olduğunu dile getiren Ergül, “Tabiatın kalbi Bolu, tıpkı zamanda orman denizine birlikte erbap. Yüzdelik 65’i ormanlarla kaplı. Tabiat ile iç içe ayrımsız vadi.” ifadesini kullandı.Share: