ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti

ÇAKER Mortgage Bankalar Birliği (MBA) ipotek müracaat araştırmasına göre, sezonluk faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve çalım kredilerini içeren mortgage referans faaliyetinden oluşan meydan endeksi yüzde 2,0 artışla 616,4 benek oldu.

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 5,0 düşüşle 295,2 fakül olurken, refinansman endeksi yüzdelik 9,0 artışla 2.511,5 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,30 (Önceki yüzde 3,31), 15 yıllık yüzdelik 2,62 (Esbak yüzdelik 2,63), 5 almanak ARM faizi yüzde 2,98 (Önceki yüzdelik 2,48), 30 almanak jumbo faizi yüzde 3,33 (Önceki yüzde 3,27) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında satın alma ya dahi refinansman amacıyla yapılan bütün anadan görme ve büyüklük kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne aile konutlarının satın alınması için yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, amacına makul olarak anadan görme ve kamu kredileri görünmek üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan basamak satışlarını gösteren emniyetli bire bir ses seda olarak akseptans ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için itimat kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Fihrist, bilcümle refinansman amacıyla yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere bol benzeri alamet yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 3 Boşluk ile sona eren haftayı kapsıyor.

İngiltere’üstelik hane piyasası durulmuyor

KUL’de şirketler 2008’den bu yana sunu faziletkâr ücret artışını planlıyor

 

 

Share: