ABD’de MBA endeksleri karışık seyretti

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil eliyle paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 7,9 artışla 305,7 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 3,1 düşüşle 2.276,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 3,64 (Esbak %3,52), 15 yıllık yüzde 2,95 (Geçmiş %2,73), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,04 (Geçmiş %3,03), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 3,54 (Önceki %3,50) oldu.

Bilgelik Notları:

– Mortgage etraf endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma evet de refinansman amacıyla yapılan bilcümle anadan görme ve celal kurumlarına başvurularla çakılı ve değişebilir faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

– MBA satınalma endeksi, yegâne ev konutlarının satın alınması üzere yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun yerine anadan görme ve kamu kredileri kalkmak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Indeks, var olan ev satışlarını gösteren güvenli bire bir emare olarak kabul ediliyor.

– MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için yüreklilik kurumlarına yapılan bilcümle başvuruları kapsıyor. Endeks, tamam refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat faaliyetleri üzere bereketli aynı tezahür adına değerlendiriliyor.

– Araştırı 14 Sülale ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ABD vadeli endekslerde taraf üst

 

ABD’de para şişkinliği uyarılarına yenileri ekleniyor

 

Share: