ABD’de MBA endeksleri muğlak seyretti

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile mümasil yoluyla paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzde 0,7 artışla 269,5 puan olurken, refinansman endeksi yüzdelik 2,8 düşüşle 1.778,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 4,27 (Önceki %4,09), 15 almanak yüzde 3,55 (Eski %3,39), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,36 (Esbak %3,38), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 4,02 (Önceki %3,79) oldu.

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma evet de refinansman üzere yapılan bütün geleneksel ve büyüklük kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri saha alıyor.

MBA satınalma endeksi, tek karı konutlarının satın alınması üzere yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına makul adına anadan görme ve kamu kredileri almak üzere piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan konut satışlarını gösteren güvenli bir belirti adına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere kredi kurumlarına yapılan hep başvuruları
kapsıyor. Fihrist, birlik refinansman için yapılan mortgage yüreklilik faaliyetleri üzere iyi bir işaret yerine değerlendiriliyor.

Araştırma 11 Mart ile sona ermiş haftayı kapsıyor.

ÇAKER’de yaz saati uygulaması mihman kuzuluk geliyor

 

ÇAKER, İspanya’ya 950 milyon dolarlık helikopter satacak

 

Rusya’dan MEMLUK Başkanı Biden ve bakanlara yaptırım kararı

 

MEMLUK’de perişan satışlarda artım sürüyor

 

Share: