Adı da şaşılacak ülkelerden hastalar estetik için Türkiye’ye geliyor

Adı üstelik şaşılacak ülkelerden hastalar estetik amacıyla Türkiye’ye geliyor

Samsun, İstanbul’dan sonraları Türkiye’de bildirme haddinden fazla afiyet turizmi olan kent haline geldi

SAMSUN Adlı estetikçi Doç. Dr. Hayati Deniz Kazı, Amerika ilkin tevessül etmek için, adı da duyulmamış ülkelerden insanların bedii işler üzere Türkiye’ye, Samsun’a geldiğini söyledi.

Bedii cerrahide son 10 yılda kırıcı bire bir hasta gelişinin olduğunu belirten FBM Tababet Merkezi sahibi Beğenilen- Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Dirimlik Deniz Kazı, beğenilen ve güzellik konusunda bir anlamda Samsun’un dünyaya beğenilen ve görk ihracatı işleyen tıpkı şehir haline geldiğini anlatım etti.

“Amerika başta kalkmak amacıyla bir nice ülkeden insanlar geliyor”

İlk olarak Türkiye’nin beğenilen açısından sökel potansiyelini değerlendiren Deniz Kazı, “Türkiye serencam yıllarda esenlik turizmi üstüne mikro dışından özellikle beğenilen tedavileri için mevrut bir nice insana otama veren benzeri büyüklük pozisyonuna geldi. Türkiye esasen bölgenin tıpkısı afiyet merkezi oldu. Bunun beş altı sebebi vardır. Türkiye süfli keyif alanında çokça ağır ilerlemeler kaydetti. Bunun sebebi ise doktorların yetenekleri, becerileri ve esenlik alanında yapılan aynı mızıka yeniliklerdir. Bu yenilikler Türkiye’yi bu anlamda öne çıkarttı. Bire Bir balaban faktörde fiyatların Avrupa ve sair şanlı ülkelerle kıyaslandığında elan hesaplı olması bile insanlar üzere çokça büyük tıpkı yeğleme sebebi oldu. Bu yüzden Amerika özellikle tevessül etmek üzere Kanada, Avusturalya, İsviçre, Hollanda, Almanya, Fransa, Suudi Arabistan, Dubai, Katar üzere ülkelerden çok sayıda koca Türkiye’ye plastik ameliyat, bedii cerrahi operasyonları amacıyla gelmektedir. Bu da ülkemiz yerine çok guru donör bir olaydır “dedi.

“Ara Sıra anca hastalar geliyor ki, türkçesi geldiği ülkenin adını bilmekte zorlanıyoruz”

Özellikle Samsun’un estetik cerrahide çabuk tıpkı şekilde öğün almaya devam ettiğini ifade eden Deniz Kazı, “Samsun alelhusus serencam 10 yılda ev dışından çokça fazla sayıda insana aile sahipliği yapan, misafirperverlik fail bire bir site haline geldi. Bedii ve güzellik üstüne ayrımsız anlamda Samsun dünyaya bedii ve güzellik ihracatı özne, hem ülkesinin tanıtımına katıklıda bulunan hem bile ekonomik anlamda ülkesine katkıda kâin bire bir kent haline geldi. Bu anlamda tabii Karadeniz Bölgesi’nin güzelliği, Samsun’un güzelliği, tarihi çokça mefret azamet oynamaktadır. Zaman Zaman anca hastalar geliyor ki, düpedüz geldiği ülkenin adını bilmekte zorlanıyoruz. Kimi Zaman öyleleri geliyor ki hastanın konuştuğu dili bilen burada bacanak bulamıyoruz. Mecburen teknolojiyi kullanarak anlaşmaya gidiyoruz. Çünkü âdeta kâh hastalarımızın konuştuğu diller İngilizce, Almanca, Frenkçe gibi vâsi konuşulan dillere benzemiyor. Esasta ilginç olan fenomen şu: Dilini bilmediği halde, ilk defa geldiği halde, kültürünü bilmediği halde bir ülkeye istinaden kendi sağlığını teslim etmesi bizim ülkemizin güvenirliği açısından, afiyet sistemimizin, sağlıkçılarımızın başarısı anlamında haddinden fazla değer donör bir olaydır. Samsun bu anlamda İstanbul’dan sonra Türkiye’üstelik sunma çok sağlık turizmi yapan şehirdir diyebiliriz. Bu birlikte ülkemiz ve şehrimiz yerine evire çevire ayrımsız gelişme” şeklinde konuştu.Share: