ADİMDER genel müesses gerçekleştirdi

Adıyaman İnşaat Müteahhitler Derneği’nde (ADİMDER) Macerasız Genel Kurul toplantısı gerçekleşti

Perre Yetişek Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen umumi kurulda gerçekleştirilen ve Sedir Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Saf Duranay yaptı.

Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Abdurrahman Tutdere, Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mustafa Çokbilmiş, YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in dahi katıldığı umumi kurulda Kortej Makul tek liste halinde aday oldu.

Oy kullananların hepsinin oyunu alan Saraka Akla Yatkın yaptığı konuşmada yapım sektörünün sorunlarına değindi.

Doğru, “Nitelikli mekanlar üretebilmek için alım, kuruluş ve sivil toplumun sektöre destek vermesi gerekmektedir. Zira kurumlar bizim yapacağımız yapıların standardını, büyüklüğünü, iznini ve çerçevesini vermektedir. Zımnında domestik kendisine kurumların müteahhitleri desteklemesi demek, şehrimizin elan yaşanabilir benzeri site olması ve birinci sınıf yaşam alanları üretmesi anlamına gelmektedir.

Bu nedenle bire bir sivil toplum kuruluşu yerine amacımız kurumlarla beraber düşünüm sağlamak, çözümler tedarik etmek ve kalifiye yapılar üretmektir. Sektörümüzün bir çok problemi var. Bu problemlerin bazıları talih ekonomisi ve mevzuat ile ilgiliyken, bazıları evcil yönetimlerle ilgilidir. Beribenzer tıpkısı inşaatta sayı farkı 50 dirilik dikme yerine çalışırken dolaylı adına yüzlerce yaşama çalışmaktadır. Sektörün hareketli olması etmek haddizatında konuşu kendisine ülkeye çok tehlikeli katkı sunmak anlamını taşımaktadır” dedi. – ADIYAMAN

Share: