Adıyamanlı Esnaf: “Tanrı Yüzümüze Bakar da İnşallah Bu Doğru Parti Harcama, Belki Az Buçuk Etraf Yumuşar”

Adıyaman’lı esnaf, kendisini görüşme eden CHP Mebus Abdurrahman Tutdere’ye, “Konvansiyon çok el. Ne yapacağız hangi edeceğiz hiç bilmiyoruz. Tanrı yüzümüze bakar dahi inşallah bu Yanlışsız Tümen gider, ihtimal az buçuk çevre yumuşar. Hepimizin çoluğu var çocuğu var, hepimiz tıpkısı durumdayız. Vallahi geçinemiyoruz. Tığ tıpkı evde iki dirilik çalışıyoruz, geçinemiyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Tutdere, geri Adıyaman’birlikte esnafın derdini dinledi. Benzeri zücaciyeci, “Bu büyüklüğünde zam bu zamana kadar hiç gelmedi. 45 yılda gelen zammı 3 ayda getirdiler. Ben Ecevit dönemini dahi Demirel dönemini da gördüm. Bu kadar para şişkinliği hiçbir dönemde yoktu. Birileri sultanlık içerisinde yaşıyor ama yurttaş basamak altında eziliyor, onların hiç umurunda değil” diye niteleyerek konuştu.

“ALLAH YÜZÜMÜZE BAKAR DAHI İNŞALLAH BU YANLIŞSIZ PARTİ GİDER, BELKİ BİRAZ ORTALIK YUMUŞAR”

Geçimin edisyon olduğunu belirten ayrımsız başka esnaf ise, “Bir savmak 4 teklik. Acep ego burada 4 liralık ayrımsız aksiyon yapabiliyor muyum? Yukarıda Allah, var görüyor. Konvansiyon haddinden fazla zor. Ne yapacağız ne edeceğiz bilmiyoruz. Cenabıhak yüzümüze bakar de inşallah bu Doğru Öğür harcama, belki biraz periferi yumuşar. Hepimizin çoluğu var çocuğu var, hepimiz benzeri durumdayız. Tallahi geçinemiyoruz. Tığ tıpkı evde iki güç çalışıyoruz, geçinemiyoruz. Hangi yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

“PİŞMANIM ARTIK BU DÜZENİN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Güzeşte yıl 225 TL olan çaydanlığın bu yıl 500 TL olduğunu belirten benzeri eksantrik esnaf, “Rastgele şeye bindirim geldi valla. Biz senden razıyız. Adıyamanımızı bire bir bir tane sen savunuyorsun burada. Hile yok, ben senelerce Ak Öğür’ye fikir verdim. Ama pişmanım. Çıktı bu düzeninin değişmesi geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.

“TAMAM YURTTAŞLARIMIZ EKONOMİK KRİZİN PENÇESİNDE”

Tutdere ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Yıllarca Ak Fırka’ye rey vermiş vatandaşlarımızın birlikte daha çok bu gidişattan huzursuz olduğuna, destek verdiği için nedamet duyduğuna şahit oluyoruz. AKP’nin kırıcı ekonomi yönetimi ülkemizi anca benzeri hale getirdi ki yurttaşlarımız çıktı canından bezdi. Esnaf, zahmetli, işçi, maraba, görevli bitmiş durumda. İşsizler ordusu her güzeşte ahit büyüyor. Esnaf çektiği krediyi ödeyemiyor. İtidar, vatandaşın sorunlarından bilgisiz ülkeye sarayın penceresinden bakmaya devam ediyor. Hakikat resim burada, sahada. Kısacası eksiksiz yurttaşlarımız kazançlı krizin pençesinde. Zımnında sokakta ruzname sadece geçim sıkıntısı. Milletin isteği derakap intihap.”Share: