Ahmet Kumarhane: “Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar”

Spor Toto 1. Kütle ekiplerinden Yıpranmamış Malatyaspor’bile Pakt Başkanı Ahmet Yaman, “Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar amma tığ sonuna büyüklüğünde savaşım edeceğiz” dedi.

Süper Öbek’den düştükten bilahare yapılan genel asamble ile başkanlığa seçilen Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Kumarhane düzenlediği matbuat toplantısı ile takımdaki sonuç ebat hakkında bilgiler verdi. Kulüpte çalışmaların ve ödemeler üzerine kalın olmadığını tabir eden Bitirim, “Gücümüz nispetinde da gittiğimiz yere büyüklüğünde gideceğiz. Valimiz ve belediye başkanımız ile görüştük, arkamızda olduklarını söylediler. Paraya takılmıyoruz. Yeni Malatyaspor’a ve Malatya’mıza heves verdik. Federasyondan mevrut paralar borca kesiliyor. Malatya çapında ufak reklamlar aldık, müzahir anlaşmaları olmadı” dedi.

“3 müzahir ilk ‘tamam’ dedi, sonradan vazgeçti”

Kulübün sponsorluğu noktasında bazı firmalar ile görüştüklerini fakat bire bir soy sonuç alamadıklarını de ifade eden Bitirim, “3 müzahir ile görüştük, bize ‘Tamam’ deyip, akşamında vazgeçtiler. Sebebini sordum, ‘Bizde kalsın’ dediler. Ama birileri engelliyor. Amma neden yapıyorlar bilmiyoruz. Takımın kayyuma kalmasını istiyorlar amma biz sonuna kadar savaş edeceğiz” ifadelerine vadi verdi.

“Kimse sahiplenmezken takıma erbap çıktık”

Göreve gelmeden vadettikleri paranın balaban ayrımsız kısmını ortaya koyduklarını üstelik söyleyen Zeki, “Bizim bitmeyen bir paramız namevcut. Malatya’nın bile bize havari olması geçişsiz. Valilik ve uray kanadında yardımlar yapılıyor. Elimden gelen rastgele şeyi yaparım ama tek başına yapılacak bir özdek değil. Malatya Stadı’na 80 bin teklik gider yaptık, gelirimiz 35-40 bin lira. Takımı kayyuma düşmekten kurtaran bire bir hile var. Basına henüz kendimizi elbet anlatacağız? Kimesne sahiplenmezken takıma topluluk çıktık” diye konuştu.

“Yönetimimize inanın”

Dümen namına ellerini taşın altına koyduklarını üstelik anlatım eden Komutan Bitirim, şunları söyledi:

“Yönetimimize inanın. Hepimiz işimizde gücümüzde insanlarız. Hile, hurda, haramla işimiz gayrimümkün. Kulübe tümce küstürülmüş, baştan toparlamaya, ayrımsız araya getirmeye çalışıyoruz. Görüşmelerimiz var, bunu sıklaştıracağız. Alay Malay olmazsak ayağa kalkamayız. Deplasmanlara gidiyoruz emniyetsiz bire bir ortaklık var. Bizim taraftarımız bulunmayan denecek kadar bir iki. Tığ Malatya’yız, biriz ve tekiz. Yönetim kendisine transparan devam ediyoruz. Tıpkısı kriz devraldık. Kulübü ayağa kaldırdık. Rastgele molekül elan adamakıllı olacak. Arkamızda durduğunuz sürece çokça güzelce şeyler olacak. Bakir Malatyaspor’u cins anlamda yönetmeye geldik. Hedefe kitlendik. Mücadelemizi vereceğiz. İnşallah sunma gani yere üstelik dirimlik, takımı birlikte yer bereketli yere taşırız.”

Ödemeler üç kalemde toplandı

Toplantıda antrparantez Kullanılmamış Malatyaspor Asbaşkanı ve Finansal İşler Sorumlusu Faruk Günbay’de 80 günce mali proses karşı bilgiler verdi. Futbolcu ödemelerinin yapıldığını de tamlayan Günbay, harcamaları 3 kalemde topladıklarını söyledi. Ligde şu temel kadar 7 karşılaşma yaptıklarını da kaydeden Günbay, “Deplasman harcamaları, futbolcu ve personel maaşları, pakt giderleri 29 milyon 315 bin TL servet harcadık. Tıpkısı kuruş borcumuz bulunmamaktadır. 8 milyon 755 bin TL vadesi gelmemiş borcumuz var. Deplasman giderleri 2 milyon 104 bin TL. Topçu harcama toplamı 24 milyon 533 bin TL. Pakt masraf toplamları 2 milyon 677 bin TL. Vadesi gelmeyen hep takanak, 8 milyon 755 bin TL” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: