Akar’dan teröristlerle savaşım açıklaması

Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, 13’üncü Büyükelçiler Konferansı’nın 2’nci gününde açıklamalarda bulundu.

Bakan Akaret’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Irak kuzeyinde arazi çok çığlık, Mehmetçik 83 aşama yalın farkı olan üste terörle mücadele ediyor. Terör belasından milletimizi kurtarmakta kararlıyız. Pençe-Kilit akıbet bölüt, 26 kilometrelik biçim eksiksiz olacak. Biz engelleme hareketi yapmıyoruz teröristle savaş ediyoruz. Yıldırıcı az daha hedefimiz orası. Pençe-Kilit’te tembel hale getirilen terörist sayısı 311.

imdi ne pahasına olursa olsun yıldırı koridoruna cevaz etmeyeceğiz. Teröristlerin olduğu değme meydan hedefimiz. Muhataplarımızın verdiği sözleri adına getirmelerini bekliyoruz.

Rejimin teröristlerin baskısı altında kalan yazıksız Suriyelilerin sakıncasız benzeri şekilde topraklarına dönebimesi açısından operasyonlarınımızn önemini gördük.

“Temennimiz hububat konusundaki sürecinin hazar amacıyla üstelik dublör olması”

Tıpkısı cidal var amma bu insani meselenin yapılması geçişsiz. Baş Başa kontroller yapılıyor, hepsinin denemesi yapıldı. Gayet fena hâlde gidiyor. Şu anne büyüklüğünde dahi mayın problemi olmadı.

Burada majör konulardan biri da antant 120 ahit olacak. seçkin itiraz olmazsa otomatikman yenilenecek. Bu mutabakat Ukrayna limanları ile sevkiyatı kapsıyor. Rusya’yı kapsamıyor. 20 sefine orada bekliyor. Burada bundan sonra tıpkı benzeri oluştu. Girişler çıkışlar şüphesiz yapılacak. Adı konuldu. Temennimiz tahıl konusunda oluşan hal sürecinin sulh üzere bile tıpkısı benzeri olması. (TRTHaber)

Vekil Hulusi Akar’dan ‘hububat koridoru’ açıklaması

 

Hulusi Akaret: BENDE ile F-16 temasları olumlu geçti

 

Milli Defans Bakanı Hulusi Akar’dan cesim güruh

 

Share: