Akdeniz Şehremaneti Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 2. Lig’de

Akdeniz Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basket Takımı, Türkiye Tekerlekli Koltuk Basketbol Ligi 2022-2023 sezonunda 2. Tabur’da düz almaya doğruluk kazandı.

Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Avukat Muaz Ergezen yoluyla, Akdeniz Belediye Spor Kulübü Derneğine gönderilen 25 Ağustos 2022 tarihli resmi yazıda, Türkiye Tekerlekli Sandalye Basket Federasyonu 1. Ligi’nde meydan kayran Çanakkale Boğazgücü Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın, 2022-2023 sezonunda 3. Klasman’üstelik faaliyetlerini sürdürme kararı aldığı belirtildi.

Resmi yazının devamında, Akdeniz Uray Spor Kulübü Tekerlekli Koltuk Basketbol Takımının, Antalya’da oynanan 2021-2022 sezonu 3. Grup Play-Off müsabakalarını 4’üncü yerine tamamladığı hatırlatılarak, Çanakkale ekibinin aldığı ligden ricat kararı sonucunda Akdenizli ekibin, 2022-2023 sezonunda 2. Tomar’de vadi almaya hak kazandığı tabir edildi.

Akdenizli takım, 2. Tabur şansını averajla kaybetmişti

Akdeniz Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basket Takımı, 2021-2022 sezonunda Türkiye Tekerlekli Koltuk Basketbol Ligi B Grubu’nda, sezonu kol 2’ncisi olarak tamamlayıp Play-Off maçlarına iltihak hakkı kazanmıştı. Antalya’birlikte oynanan Play-Off maçlarını 4’üncü tamamlayan Akdenizli takım, averajla 2. Küme’e çıkma şansını kaybetmişti. Fakat 1. Klasman’da uğraş fail Çanakkale Boğazgücü Spor Kulübü, ligden çekilip 3. Loda’bile mücadelesini sürdüreceğini federasyona resmi alfabe ile bildirdi. Bu evolüsyon karşısında federasyon yoluyla Akdeniz Belediye Spor Kulübü Derneği’ne gönderilen fotoğraf yazıda, Akdenizli ekibin 2. Tomar’e çıkmaya adalet kazandığı kaydedildi.

“Sporcularımızın alay ve heyecanını paylaşıyorum”

Bu evolüsyon karşısında bir izah işleyen Akdeniz Belediye Reisi Mustafa Gültak; “Akdeniz Uray Spor Kulübümüz bünyesine katıldığı henüz evvel yılında bir üst lige hayat başarısı gösteren Tekerlekli Koltuk Basket Takımımızı ve antrenörlerimizi kutlama ediyor, bu şaşırtı evolüsyon sonucu 2. Kütle’e çıkmalarının bayram ve heyecanını, genişlik bir iki sporcularımız kadar ben da yaşıyorum. Sporcularımızın, katılmaya hak kazandığı 2. Takım’birlikte oynayacakları maçlarda üstelik iri başarılar elde edeceklerine ve tıpkı eğin lige çıkacaklarına samimi inanıyorum” dedi. – MERSİN

Share: