Akgöl Gusto Parkı’nda kartpostallık kar manzarası

Akgöl Zevk Parkı’nda kartpostallık kar manzarası

SİNOP – Sinop’un Ayancık ilçesine kapalı Akgöl Zevk Parkı bölgesinde kar yağışı enerjik oldu, kartpostallık manzaralar oluştu. Yarısı bankiz kaplanan göl ve beyaz gelinliği giyen çamlık orman, dron ile görüntülendi.

Doğası, gölü ve nebat örtüsüyle nazirsiz güzelliğe topluluk Ayancık kaymakamlık sınırlarında mevcut Akgöl Zevk Parkı’nda kar yağışı deli dolu oldu. Soğuk havanın etkisiyle Akgöl’ün tıpkı kısmı buz tuttu, çevresindeki çam ağaçları ise beyaza büründü. Beyaz gelinliği giymiş görüntüsüyle Akgöl, ziyaretçilerine misilsiz anlar yaşatıyor. Natür tutkunları, yağan akıl ardından yerey araçlarıyla Akgöl’ün yolunu tutuyor. Akgöl’ün tıpkı kısmının buzla kaplanması dron ile görüntülendi.

Sinop Firez ve Turizm İl Müdürü Kavi Süren, Sinop’un binlerce yıllık medeniyet geçmişiyle koca güneş, ekin ve uygarlık şehri olduğunu ve bir zamanda barındırdığı gusto güzellikleriyle da koca tıpkı ekoturizm merkezi olduğunu kaydetti. Süren, “Bunlardan sunu önemlisi, Kabine kararıyla turizm merkezi ilan edilen Akgöl Yaylası’dır. İlimizde turizm merkezi zar edilmiş 4 destinasyondan birisi ve yer önemlisidir. 4 sezon ziyaretçilerine görsel ziyafet sunan, değme sezon ayrı güzelliğe erbap olan Akgöl Yaylamız, ilkbaharda ayrımlı, sonbaharda ayrımlı, kışın ayrımlı güzellikler sunuyor. Şu anda, kar yağmasıyla birlikte koskocaman tıpkı görselliğe büründü” diye niteleyerek konuştu.

Bölgenin turizme elan fazla kazandırılması ve doğaseverlerin uğrak noktası olması için proje başlatıldığını belirten Süren, “Şu anda Milli Parklar yoluyla iş planı hazırlandı, turizme henüz de kazandırılması amacıyla. Tutum terasları, dağ bayır lokantası ve yürüyüş yolları şeklinde proje çalışmaları bitmeme ediyor” dedi.

Share: