AKOM İstanbul amacıyla yağış uyarısında bulundu

İstanbul’un geceleyin yarısından itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklayan AKOM, çarşamba ve perşembe günü etkisini arttıracak yağışlar üstüne vatandaşları müdebbir olmaları konusunda uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kıyamet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbulgenelinde bu geceleyin yarısından itibaren yağmur uyarısında bulundu. AKOM, vatandaşların çarşamba ve perşembe günleri faal olması muhtemel yağışlara karşı müdebbir olmaları gerektiğini belirtti.

AKOM’un açıklamasında “Yağışların bugün içerisinde etkisini artırması, yağış çabucak akva rüzgârla bu arada kayran vadi sağlam asuman patırtılı sağanak baran bekleniyor” denildi. Antrparantez yağışlı havanın perşembe akşam saatlerine kadar canlı olabileceği da belirtildi.

AKOM’a bakarak yağışlı havayla alay malay parıltı ve saika bile bekleniyor. Kısa sürekli ve patadak bastıran sağanaklar şeklinde hareketli olması beklenen yağışların bazen bölgelerde normalin üstünde olması dahi beklenen. AKOM, yaşanabilecek olumsuzluklara cebin mücehhez ve müdebbir olunmasını istedi.

Meteoroloji’den 12 yer üzere ‘sarı’ kodlu ihtar

 

Share: