Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde bu yıl faaliyetler sayısı 20 bine ulaştı

Aksaray İl Afiyet Müdürü Abdullah Mütebessim, Aksaray Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde bu sene yapılan işler sayısının 20 bine ulaştığını söyledi.

Mütebessim ve beraberindeki Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Hüseyin Mutlu, kavşak bap pestil ziyaretleri kapsamında, 63 yaşında bulutsuz duygu ameliyatı olan Leyla Aksoy’u mülakat etti.

Güleç, AA muhabirine, hastanede yapılan engelsiz duygu ameliyatlarının sayısının 200’ü geçtiğini belirtti.

Hastanede yapılan berrak ruh ameliyatı sükse oranlarının çok mebzul olduğunu nâkil Mütebessim, şöyle konuştu:

“Aksoy’un esenlik durumunun gayet gür olması bizleri sevindirdi. 815 akak kapasitesine erbap hastanemizin 125’i ağır hizmet yatağı adına kullanılıyor. 17 ameliyathane masamız var. Alçak bakımlarımız mukteza materyal ve teknik altyapıyla destekleniyor. Aksaray Eğitim ve Araştırı hastanesinde bu sene yapılan operasyon sayısı 20 bine ulaştı. Hizmetlerimizin kalitesi artarak devam ediyor.”

Aksoy ise arka ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini, yapılan anjiyonun ardından acilen meydanda önsezi ameliyatına alındığını söyledi.

Eşinin Ankara’da operasyon olma teklifini düşüncesiz çevirdiğini, kararını vererek ameliyat olduğunu nâkil Aksoy, “Aksaray yahut Ankara’daki doktorlar tıpkısı ameliyatları yapıyor. Aksaray’da ameliyat olmaya değişmeyen verdim. Tıkalı damarlarım değiştirildi. 40 günde sağlığıma kavuştum. Ameliyat sonrası kendimi daha çok bahtiyar hissediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Aksoy, başta etibba ve güç bakım afiyet personelleri tutmak üzere mecmu ekibe teşekkürname etti.Share: