Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, karye okulunun duvarını boyadı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, müzakere ettiği köy okulunun duvarını boyadı.

Kente geçmiş ataması yapılan öğretmenlerle geçtiğimiz hafta toplantı yapan Aydoğdu, Kapalı köyündeki ilkokulun esas sınıfının boya ihtiyacını dile getiren Sevgihan Ağır Sıklet isimli öğretmene müzaheret sözü verdi.

Milli Terbiye Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Tutkun ilkokulunu müzakere eden Aydoğdu, Aksaray’birlikte başlattıkları bire bir gelenekle önce atamaları Aksaray’a yapılan gailesiz öğretmenlerle bire bir araya geldiklerini söyledi.

Toplantıda Sevgihan Gösterişli öğretmenin anne sınıfının boyanması ile ilişkin destek istediğini nâkil Ilbay Aydoğdu, okulun boyanması amacıyla müzaheret edecekleri hususunda saraka verdiklerini ve bu sözü hesabına beyan etmek üzere okula geldiklerini belirtti.

Köy Muhtarı Mustafa Karip ve meslek öğretmenleriyle kardeşçe eden Aydoğdu, 37 öğrencisi kâin ilkokulun başka ihtiyaçlarıyla ilişik bilgelik aldı.

Hamza Aydoğdu, bahçenin ağaçlandırılması konusunda dahi çalışmaların başlatılacağını bildirdi.

“Öğretmenlik fedakarlık mesleğidir”

Kendisinin bile ayrımsız öğretmen olduğunu belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Öğretmenlik aynı fedakarlık mesleğidir. Ati kuşakların sunma dolgunca şekilde yetiştirilmesi yetişek ordusu ile cins olacaktır. Öğretmenlerimizin eğitim ve öğretimi bitmeme ettirme gayret ve çabasını görünce doğrusu adam zaman ve gelecek için haddinden fazla umutlu oluyor. Hoca arkadaşlarımızın fariza yaptıkları köyde muhtar, mortocu ve karye halkı ile olan iyicene diyaloglarını buyurmak, onlarla yaptıkları amudi ve yatay iletişimin hangi büyüklüğünde yarayışlı olduğunu vira etmek bizi çokça mutlu etti. Bu nedenle öğretmenlerimizin değerini mebzul anlamamız gerekiyor. Eğitim geleceğe yapılan genişlik balaban ve genişlik şanlı yatırımdır.”

Vali Aydoğdu, henüz sonradan ceketini çıkartarak, Sevgihan sarıklı ve Milli Eğitim Bilimi Müdürü Kartal ile asıl sınıfının duvarlarını boyadı.

Öğrencilere futbol, uçan top ve basketbol topu birlikte dürü fail Aydoğdu, bahçede onlarla tıpkısı süre tümden oynadı.Share: