Aksata merkezindeki coşkunluk – İkisi itfaiye aracı eri 7 kişinin tedavisi sürüyor

Amasya’da bire bir ahzüita merkezinde çıkan yangında dumandan etkilenen ikisi itfaiye eri 7 kişinin tedavisi devam ediyor.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Solgun, tedavi altına alınan yaralıları, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Yetişek ve Araştırma Hastanesinde konuşma ederek, durumları karşı yetkililerden bilgi aldı.

Soluk, gazetecilere burada yaptığı açıklamada, “Tanrı’a şükür can kaybımız yok. Amasya halkına ve esnafımıza önceki olsun dileklerimi iletiyorum. Dumandan etkilenen 7 vatandaşımız var. İkisi bizim personelimiz, 5’i ise gelişim yerinin çalışanları. Çok şükür sağlıkları yerinde.” dedi.

Mehmet Soluk, yangının huruç nedeninin gerekli incelemelerin peşi sıra belirleneceğini kaydetti.

Dumandan etkilenen ahzüita merkezi çalışanlarından Mısır Yasemini Meral ise, ateş esnasında aklına Amasra’da eroin ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden madencilerin geldiğini söyledi.

Meral, “Değme şey saniyeler içinde oldu. Kaçmaya devir bulamadık. O zaman aklıma gelen yegâne özdek ‘acaba eroin işçileri dumana elbette dayandı?’ sorusu oldu. Cenabıhak böyle durumları kimseye yaşatmasın.”dedi.

Olayda yaralanan alışveriş merkezi çalışanlarından Gayrı Cenik birlikte “Esrar seçkin tarafı sarmıştı. Tığ da terasa çıktık. Çatıda çok aşkın dumana maruz kaldık. Ama çokça şükür şu zaman iyiyiz. Bizi kurtaran vatandaşlara sonsuz teşekkür ediyorum. Hepsi seferber oldular. İtfaiye Müdürlüğü personeli bile benzeri şekilde…” diyerek konuştu.

Share: