Akşener, Bolu’da: 13’üncü Cumhubaşkanı Bizim Adayımız Olacak, Ortaya Sâdır İktidar, Belediyelerimizde Ortaya Konan O Içtimai Büyüklük Anlayışını Bitmeme…

HIZIR İLYAS YILDIRIM

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Bolu Belediyesi yıpranmamış itfaiye aracı binası açım törenine katıldı. Akşener, “Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı bile kestiler, israftan kesilen seçkin şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Ferda Kavim İttifakı yada altılı masa adını ne söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Reisicumhur bizim adayımız olacak ben ona inanıyorum, ortaya çıkan iktidarın aynı belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o toplumsal celal olma anlayışını devam ettireceğini hatta toplumsal adalet kavramı üzerinde devletin yapması gereken yardımın, bir azamet aç ve açıkta tıpkısı âdem bırakamaz görevidir” diye konuştu.

İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, Bolu Belediyesi kullanılmamış itfaiye aracı binası küşat törenine katıldı. Akşener küşat öncesi kentte kalabalık tıpkı takım tarafından karşılandı. Akşener, Bolu Uray Belediyesi Başkanı CHP’li Tanju Özcan ile gelişigüzel açılışı yaptı. Belediyenin mızıka takımıyla karşılanan Akşener, açılışa mevrut yurttaşlara hitap etti. Akşener, şunları söyledi:

“Her birinizi ayrı ayrı selamlıyorum. Bugün buraya adamakıllı bire bir tesisin açılışını gerçekleştirmek amacıyla geldik. Doğrudur tığ Millet İttifakı’nın seçme şehremaneti başkanlarının yaptığı çalışmalardan çokça memnunuz. Çokça yüce tıpkı tekebbür koydular çalmadılar, çarpmadılar, savurganlık etmediler. beher kuruşu hem hizmete hem de sosyal belediyeciliği koydular. Kent şehir geziyorum, dükkanlarda nelere rastlıyorum? O dükkanların içinde Ankara’daysa Ankara’nın Başşehir kartıyla maaş bire bir kilogram et takanak kartları görüyorum. İstanbul’birlikte ve Ankara’üstelik değişik şehirlerde sizin yaptığınız kabil yani Bolu’de olduğu kadar doğal gaz parasını ödeyemeyecek durumda olan soğuk geçen kışta açta, açıkta kalamasın diyerek hem istinas parasını veren hem birlikte besin yardımı yapan hem o insanlara raci ayrımsız sosyal belediyecilik anlayışını bu ülkeye getirdiler. Benim amacıyla yoksulun durumu çokça balaban, o nedenle seçme birinize ayrı ayır Sayın Tanju Özcan’ın şahsında teşekkür ediyorum. Bu çokça koca.

“İNŞALLAH 13’NCÜ CUMHURBAŞKANI BİZİM ADAYIMIZ OLACAK EGO ONA İNANIYORUM”

Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı birlikte kestiler, israftan kesilen herhangi bir şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Amma bateri zurnayla yapmadılar bire bir önemlisi da o, yoksulu incitmeden, başkalarının karşısında baskı duruma düşürmeden tıpkısı çalışma yaptılar. Bugünün Türkiye’si amacıyla haddinden fazla cesim görüyorum. Yarın Millet İttifakı yada altılı ganyan masa adını hangi söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak ego ona inanıyorum, hem o seçilen reisicumhur hem dahi ortaya sâdır iktidarın benzeri belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o toplumsal izzet olma anlayışını devam ettireceğini, ayrıca toplumsal adalet kavramı üzerinde devletin yapması gereken yardımın, bir ihtişam aç ve açıkta tıpkısı eş bırakamaz görevidir o devletin, bunu yaparken üstelik imkan sahibi olanların vergilerinden alır, imkan sahibi olmayanlara verir. O sizin hakkınız, âdem olmaktan doğan hakkınızdır. Armağan değildir. Bu hakkın şüphesiz kombinasyon edildiğini belediyelerimiz ortaya koydular.

“YERYÜZÜ ÖNEMLİ SES ÇIKARAN SİZ OLDUNUZ”

Mülteci meselesi mehabetli tıpkı iş, belen etmekte haklısınız. Türkiye’üstelik bu rahatsızlığın duyurulması üstüne sunu koca sesi çıkaran siz (Tanju Özcan) oldunuz. bazen nahak saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ego sizin insani yanınızı bilirim, nedeniyle tahsis etmek istediğinizi bilen bir kayırıcı kendisine bugün tam politik partiler, kudret bile ilkin görünmek amacıyla sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ilişkin somut sarih birer deklarasyonu oldu.”Share: