ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, şarkıcı Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine aksülamel gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde planlı basın açıklamasında ekip hesabına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu dil cambazı okullarının, eğitim hayatına baylanlık katan ve özgün tıpkı yetişek modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları namına değişik okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçkin makule ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ağırbaşlı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli benzeri şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih bed itham ve iftiralarda bulunması toplumu hüveyda maksat ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkısı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine motamot iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, imam dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, imtina etmek ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, önder hatip okullarının herhangi bir makule politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Fakat zaman zaman öz çıkarları üzere müstear gündem hazırlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere dahi üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve hususiyet uğrunda adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye önünde toplanan katılımcılar namına mütekellim Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Mehabetli Küçükkeskin, imam hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih rastgele cins ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve gösterişli gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının seçme çeşit politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını belirten Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı şiddetli kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, imam dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına şımarıklık katan ve ibdai bire bir terbiye modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli bağlantı ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, tevakki etmek ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim bilimi kurumları olduğuna işaret fail Saika, şöyle devam etti:

“Fakat arada bir kişi çıkarları için protez ruzname oluşturmak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere da üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli ayrımsız şahsın dinleti sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça garaz ve düşmanlığa irsal etmektir. Özlük için türel işlem yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi uğrunda toplanan Bolu Önder İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine mütekellim derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in artist kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin imam hatipliler dernekleri olarak eş anlı basın açıklaması yapma ve Gülşen için cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam dil cambazı liselerinin başarısının sonuç yıllarda bir lahzada arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık hıyanet etmedi. Yıldırı örgütleriyle ayrımsız olmadı. FETÖ kapsamında tek ant bire bir şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu dil cambazı liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başbuğ Yardımcısı Fatih Saika, dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, mortocu dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine yönelik gelişigüzel kalem ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve alçak bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını rapor etti.

Öte yandan farklı illerdeki dernek üyeleri, konuyla ilişkin suç duyurusunda bulundu.Share: