Almanya’da cesedi ormanlık alanda parçalanmış halde kâin zat Tunceli’de toprağa verildi

Almanya’nın Moers kentinde terzi dükkanı işleten ve kaybolduktan sonra ormanlık alanda parçalanmış cesedi kâin 56 yaşındaki Tuncelili Kazım Tatar, memleketinde düzenlenen cenaze töreniyle akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Almanya’nın Moers kentinde dikiş yapılan Tuncelili Kazım Tatar, 12 Ilkgüz 2022 tarihinde Türkiye tatilinden döndükten bilahare kaybolmuştu. Tatar’ın kaybolmasının ardından Alman polisi aracılığıyla yapılan araştırmada, cesedi tıpkısı kentte ormanlık alanda batık kendisine bulunmuştu. Yapılan otopside cesedin Tatar’a ait olduğu kesinleşirken Tatar’ın naaşı, Almanya’daki işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra memleketi Tunceli’ye getirildi.

Tunceli Cemevi’nde planlı cenaze törenine Tatar’ın yakınları ile çok sayıda yurttaş katıldı. Yakınlarının bata çıka ayakta durduğu ve sinir krizleri geçirdiği cenaze töreninde Tatar amacıyla helallik makbuz. Buradaki törenin ardından Tatar’ın cenazesi merkeze sınırlı Aktuluk köyünde toprağa verildi.

Ne olmuştu?

Almanya’nın Moers kentinde ormanlık alanda parçalanmış cesedi batık kendisine kâin Kazım Tatar’ın cinayete kurban gittiği belirlenmişti.

Tatar’ın Türkiye’deki tatilden döndükten sonra dikişçi dükkanının camına “Detaylı süreli adına İsviçre’ye gittiğine” dair had asılması ve kaybolmasından 3 hafta sonra evinde hararet çıkması, Alman polisini şüphelendirmişti.

Olayı delilleri namevcut ika cabası olarak değerlendiren polis, Tatar’ın evinde yaptığı incelemede cinayete kurban gitmiş olma ihtimali üstünde durmuştu. Bulunması için 3 bin euro mal ödülü birlikte konulan Tatar cinayetine ilişkin Almanya’nın Moers ve Neukirchen-Vluyn’bile bulunan 4 bulunak ve aksiyon adına polis eliyle yeğin düzenlenmiş 20 yaşındaki oğlu ile bire bir akrabası gözaltına alınmıştı.

İki berbat, Tatar’ı öldürdükleri gerekçesiyle 22 Teşrinisani tarihinde tutuklanmıştı. – TUNCELİ

Share: