Almanya’da riskli kâin ameliyatı Diyarbakır’da olup, sağlığına kavuştu

ALMANYA’nın Bobingen kentinde kıç ve göl ayağı damarları tıkanan ancak doktorların riskli bulduğu üzere ameliyat etmediği İmam Dürüst (67), Diyarbakır’de geçirdiği operasyonla sağlığına kavuştu. Dicle Üniversite Hastanesi’nde 3 saat süren müdahaleyle damarları açılan Doğru, “Çokça şükür, çarkıt sağlığıma kavuştum. Bundan Sonra yürüyebiliyorum, hiçbir şikayetim namevcut” dedi.

Almanya’nın Bobingen kentinde canlı ve işçi emeklisi olan İmam Yanlışsız, bire bir süre ilk bacaklarındaki balkı dolayısıyla keyif kuruluşuna başvurdu. Burada Doğru’ın damarlarının tıkalı olduğunu belirleyen etibba, risk gerekçesiyle ameliyatı yapamayacaklarını söyledi. Araştırma işleyen İmam Doğru’ın kızı Emel Dürüst, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyatın olabileceğini öğrendi. Hastane ile irtibata geçen ağababa-kız, sabık hafta Diyarbakır’a geldi. 3 saat süren operasyonun arkası sıra Selim’ın kapanmış damarları, açıldı.

Eski sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu belirten İmam Selim, “Almanya’bile gittiğim etibba, ‘Ameliyat yapamayız’ dedi. Henüz bilahare araştırıp, doktorumu bulduk ve ameliyat oldu. 53 senedir Almanya’de yaşıyorum. Haddinden Fazla şükür, sakat sağlığıma kavuştum. Artık yürüyebiliyorum, hiçbir şikayetim namevcut” dedi.’BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI’Hastanın tamam kapanık ayak ve kadem damarlarını 3 saat süren engelleme ile açtıklarını belirten Dicle Üniversitesi Tababet Fakültesi Duygu ve Damar Bölümü’nden Prof. Dr. Hakkı Parıltı ise “Hastamızı 2 gündür tedarik gayeli tutuyoruz. Yürütüyoruz, az çok bayındır. Yürümekte tek şikayeti bulunmayan. Bukanak bileğindeki ve göl ayağı sırtındaki nabızlarının üstelik örtüsüz olduğunu görüyoruz. Çok mutluyuz. Hastamızın sınırlı dışından gelip, Dicle Üniversitesi’nde şifa bulması, bizim amacıyla tıpkısı kurum kaynağı” diye konuştu.

İmam Yanlışsız’ın kızı Emel Selim bile “Almanya’dahi doktorlarımızdan memnunuz ancak hepimiz biliyoruz kim Türkiye’deki doktorlarımız, çok daha müterakki. Turizmciyim, keyif turizmi de yapıyorum. Bildirme gür doktorlarımız, profesörlerimiz burada olduğu üzere aracısız babamı yönlendirdim” dedi.

Share: