Amasya’da kaymakamlık milli eğitim bilimi müdürleri toplantısı yapıldı

Amasya’bile İl Milli Terbiye Müdürü Mehmet Türkmen başkanlığında kaymakamlık milli terbiye müdürleri toplantısı yapıldı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğündeki toplantıda, 2022-2023 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek proje ve eğitim bilimi hedefleri ele alındı.

Türkmen, toplantıda yaptığı konuşmada, el genelindeki yetişek kalitesini elan dahi yükseltmek amacıyla yenilikçi çalışmalara önem verdiklerini söyledi.

Öğrencilerin gelişigüzel tür vukuf, maharet ve donanıma ehil fertler yerine yetişmeleri için özveriyle çalıştıklarını dile getiren Türkmen, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızı ve gençlerimizi, duyuşsal ve kognitif açıdan gelişimlerini sağlayacak yetişek imkanları ile ne büyüklüğünde buluşturabilirsek, onları geleceğe hangi büyüklüğünde gani hazırlayabilirsek yarınlarımız da o büyüklüğünde aktif ve gönençli olacaktır. Meslek sıralarında eğitimlerine taraf verdiğimiz öğrencilerimiz, ülkemizin yarınlarındaki seçme alanın öncü ve liderleri olacaktır. Teknolojinin sürat kesmeden ilerlediği çağımızda eğitilmiş, beceriksiz, hararetli, azim ve azimli, müteşebbis canlı nesillere ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Terbiye camiası kendisine bizler bile çocuklarımızın seçkin türlü bilgelik, teknik ve donanıma erbap, hem kendisinin hem ülkesinin geleceği hakkında farkındalıklara topluluk fertler namına yetişmeleri için nazik ayrımsız çaba ve cansiparane çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Güruh, mesleki yetişek, okullaşma oranı, ekol asayiş önlemleri ve servislerine müteveccih sürdürülen çalışmaların görüşülmesinin peşi sıra sona erdi.

Share: