Amasya’dan güdük gücük

Taşova ilçesinde, martir astsubay Ramazan Canlı’ın 90 yaşında son eden annesi Emine Aktif son yolculuğuna uğurlandı.

İlçeye tutkun Alpaslan köyünde irtihal fail şehit annesi Etken, karye camisinde kılınan cenaze namazından sonradan karye mezarlığına defnedildi.

Cenazeye, Hareketli ailesi, yakınları, Ilçebay Ahmet Gökcecik, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Astsubay Ramazan Hareketli, 1981 yılında Tunceli Pülümür yağız yolundaki kazada martir olmuştu.

Ilbay Masatlı muhtarlarla buluştu

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Hızırpaşa ve Çakallar mahalle muhtarlarını ülfet etti.

Ziyarette Ilbay Masatlı, Hızırpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Öngül ve Çakallar Mahallesi Muhtarı İsmail Topsakal’dan çalışmaları için hikmet aldı.

Mahallelerin sorunlarını birinci doğrudan kendilerine ulaştıran muhtarlık müessesesinin ehemmiyet yeryüzü ettiğini aktaran Masatlı, “Amacımız muhtarlarımızı yerinde kulaktan, vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme sarmak ve memnuniyetlerini en üst düzeye çıkartmaktır. bu haysiyetle belli aralıklarla devletimizi temaşa eden muhtarlarımızla sorunların çözümü ve taleplerin dinlenilmesi noktasında tıpkısı araya geliyoruz. Muhtarlarımızı önemsiyor, vatandaşlarımızın memnuniyeti için yaptıkları çalışmaları ölçüm ediyoruz.” dedi.

Ilçebay Güldoğan’dan karye ziyaretleri

Merzifon Kaymakamı Şanlı Güldoğan, köy ziyaretlerine bitmeme ediyor.

Bulak köyünü musahabe fail Güldoğan, Merzifon Muhtarlar Derneği marifetiyle planlı programda Güldoğan, muhtarların taleplerini dinledi.

Muhtarların, kurumlar arasında koordinasyonun sağlanmasına yardım sağladığını anlatım eden Güldoğan, köylerin sorunlarını yerinde tayin edip hal üretmeye bitmeme edeceklerini kaydetti.

Merzifon’da etkili hayvan pazarı şap hastalığı dolayısıyla kapatıldı

Merzifon ilçesindeki faal hayvan pazarı, şap hastalığı zımnında eğreti kendisine kapatıldı.

Merzifon Belediyesi içtimai medya hesaplarından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İlçemiz Buğdaylı Mahallesi’nde 5 Ilkgüz tarihinde sâdır şap hastalığı dolayısıyla hayvan pazarı, ‘Hayvan Esenlik Zabıtası Yarkurul Kararı’ gereği şap hastalığı sönüşü yapılana kadar kapatılmıştır.” ifadelerine düz verildi.

Gümüşhacıköy’de mektepli servis araçları denetlendi

Gümüşhacıköy ilçesinde eskimemiş terbiye öğretimin başlaması nedeniyle ekol servisleri denetlendi.

Öğrencilerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik Gümüşhacıköy kaymakamlık Inanma Müdürlüğü Gidiş Geliş Tescil ve Kesim amirliği ekipleri meslek servisleri, sürücüler ve emare personele müteveccih kontrol gerçekleştirdi.

Ekipler, araçlarda “Dur” levhası, güvenlik kemeri, cuşiş itfa tüpü, meslek servis araçlarına belediyelerce planlı ekol servis arabası hususi cevaz belgesi, ekol servis aracı bakım ve onarım strateji formu olup olmadığını taharri etti.

Araçlarında eksikler kâin sürücüler uyarıldı.

Share: