Amerikan yapımcıyı dolandıran şebeke üyelerinden 5’i tutuklandı

Amerikan yapımcıyı dolandıran lağım döşemi üyelerinden 5’i tutuklandı

İSTANBUL – Amerikalı beyaz perde yapımcısı Lori Etta Taub’u dolandıran ve bu sabahleyin saatlerinde mahkemeye çıkarılan şebekenin 5 üyesi tutuklanırken, 4’ü tutuksuz yargılanmak için başıboş bırakıldı.

Aralarında Nijerya uyruklu bir kişinin da bulunduğu ayyarlık şebekesi, sosyal medya üzerinden tanıştıkları KÖLE tabiiyetli beyaz perde yapımcısı Lori Etta Taub’u 3 milyon dolar civarında dolandırarak sırra girişim basmıştı. Taub’u envestisman yapma vaadiyle dolandıran lağım döşemi, planlı operasyonla çökertilmiş, evvel aşamada biri Nijerya tabiiyetli 4 dirilik İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Polisi yoluyla gözaltına alınmıştı.

Üç milyon dolar (kestirmece 56 milyon lira) civarındaki ayyarlık yaptıkları belirlenen şebekeye yönelik operasyonun devamında denetleme sayısının 9’a yükseldiği öğrenilirken zanlıların bu sabah erken saatte adliyeye sevki gerçekleşti.

Adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden kendisini “Alex Quin” olarak tanıtan C.A.E.’nin üstelik aralarında bulunduğu 5 sakil tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dolandırıcılıkla suçlanan 2 çirkin erkin bırakılırken, farklı 2 kişinin ise adli arama gibi erkin bırakıldığı öğrenildi.

Share: