Ankara bilgi: Acun şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı Kahramankazan’da

Ampute Futbol Milli Takımı’nın oyuncuları, teknik yönetmen Osman Fark Etmek, Kahramankazan Uray Başkan Vekili Altuğ Özcü, Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonundan bazen yöneticileri Kahramankazan’de bir araya geldi.

Kahramankazan’birlikte mevcut benzeri fabrikada düzenlenen etkinlikte, acun şampiyonu Ampute Ayak Topu Milli Takımı’nın oyuncuları, beceri direktör Osman Derk Etmek, Kahramankazan Şehremaneti Başbuğ Vekili Altuğ Özcü, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan bazen yöneticiler tıpkısı araya geldi.

Ampute Milli Takımı ile sohbet fail Uray Başkan Vekili Altuğ Özcü ülkemizi ve bizleri gururlandırdıklarını ifade ederken, kendilerini Kahramankazan’bile mihman ettikeri için onur duyduklarını belirtti. Özcü, ayrıca milli sporculara ve beceri ekibe Kahramankazan’daki spor faaliyetlerini de anlattı. Ampute futbol camiasına desteklerinin süreceğini de dile getiren Alabıcak, “Biz bu kulübü kurarken aynı-iki yıllık değil, nesillere aktarma etmek üzere hayata geçirdik. Müjdesini da vereyim, aynı enfrastrüktür projesi başlatmak istiyoruz, mikro genelinde, 12-14 yaşındaki evine kapanmaktan artış sosyalleşmeyi sevecek insanları hayata angaje etmek üzere böyle tıpkı proje başlatmaya niyetlendik” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da planlı 2022 Dünya Kupası’nda şampiyon olan Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularına ve teknik yönetmen Osman Idrak Etmek’a, 2’şer Cumhuriyet bağış edildi.

Dünya kupasının mutluluğu ve coşkusunun devam ettiğini tamlayan Osman Görmek de şunları kaydetti:

“Birçok yıllık bir hırslı ve özlem vardı, omuzlarımdan öyle benzeri dara kalktı. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken uz güzel olsun diyoruz. Kulüpler bizim üzere çok mefret, Bilgelik Başkanın Alves Spor Kulübü’hangi destek olması, oradan şu anda milli takımda 5 futbolcumuzun olması ayrı ayrımsız kurum. Yapmış olduğumuz projelerin içerisine belediyeler, kurumsal şirketler ve aynı zamanda özel sektörü da almamız lazım. Ego şahsım, federasyonum ve milli mızıka topçularım hesabına teşekkür ediyorum, çam sakızı güdücü armağanı bir üstelik ayrıyeten onlara ihsan vermesi epey bizi haddinden fazla bahtiyar etti. Bilcümle söylüyorum büyüklük üzere ki hangi yaparsa Cenabıhak bin öğün razı olsun, Tanrı mıhlı variyet versin. Bu kollar de tezyifkâr acun kupasını getirdiler.”

Konuşmaların arkası sıra A.K. Ampute Futbol Kulübü Başkanı Bilgi Alabıcak, Ampute Ayak Topu Milli Takımı oyuncularına ve beceri direktör Osman Intikal Etmek’a hediyelerini arz etti. – ANKARA

Share: