Antalya haberi | ‘Demir Adam’ Yüce Bıdı, Alanya’da birlikte kupa kaldırdı

Alanya’da bu sene 31.’si düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Dünya Kupası’nda yarışan milli sportmen Yüksek Bıdı, 70-74 yaş kategorisi sprint mesafede Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Alanya Belediyesi’nin ocak sahipliğinde bu sene 31. kere planlı triatlon yarışları Galip Öz Plajı’nda yapıldı. Mikro içinden ve güçlükle dışından 600 sporcunun uğraş ettiği organizasyona 27 ülkeden triatlet katıldı. Pek çekicilik koşullarında yapılan yarışlarda, Antalyalı hisse senedi insanı ve milli sporcu Ulvi Bıdı, 70-74 gözyaşı kategorisinde savaş etti. Alanya triatlonunda sporcular 750 metre yüzdü, 20 kilometre derrace sürdü ve ardından 5 kilometre koştu.

Alanya Sprint Triatlon Türkiye Kupası Gözyaşı Grupları Finali’nde 70-74 yaşta Alman Werner Ammann birinci olurken, Büyük Bıdı ikincilik elde etti. ‘Demir Adam’ Uca Bıdı, elan ilk Balıkesir ve bu posta dahi Alanya’da aldığı puanların toplamı ile sprint mesafede tekmil rakiplerini geride bırakarak, Türkiye Kupası’nın sahibi oldu. Yarışların ardından düzenlenen törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Bıdı, yürek ve madalyasını Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Alay Yalçınkaya’nın elinden aldı. – ANTALYA

Share: