Antalya haberi! Kaş’ta planlı Başıboş Plonjon Acun Şampiyonası sona erdi

Antalya’nın Kaş İlçesinde 2-7 Ekim’de düzenlenen 6. Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Serbest Plonjon Dünya Şampiyonası, kapanış töreniyle sona erdi. 4 kıta ve 39 ülkeden 124 sporcunun katıldığı organizasyonda, 13 dünya ve 12 Türkiye rekoru kırıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kapanış törenine CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Misyon Kocakaya, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Oğuz Kültürlü, Set Kaymakamı Meram Öztürk, Belediye Reisi Bahtiyar Ulutaş katıldı.

Şampiyonada serencam gün yarışları, huysuz hava şartları zımnında yapılamadı. Kaş Belediyesi İnceboğaz Içtimai Tesisleri açıklarında çakılı vakar koşa tırtıl (CWT-BF) disiplininde yapılacak dördüncü çağ yarışları, denizdeki akım nedeniyle tahrip edildi.

Kapanış programında mütekellim TSSF Başkanı Ziyalı, “Federasyon yerine, azade dalışın arz prestijli yarışması olan erkin plonjon outdoor acun şampiyonasına eş sahipliği yapmanın heyecanını hep birlikte yaşadık. Sporcular değişik disiplinlerde gösterdikleri mücadeleleri, cesaretleri ve başarılarıyla acun şampiyonasına katılan mecmu büyüklük sporcularını, teknik heyetlerini kutluyor ve teşekkür ediyorum. Ayrıca CMAS Başkanı Arzhanova ve yönetim kurulu üyelerine dünya şampiyonası organizasyonunda bizi bire bir el elan tercih ettikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Seki Belediye Reisi Ulutaş da “CMAS ve TSSF’nin kombinasyon ettiği şampiyonayı tamamladık. CMAS başkanının Türkiye’yi ve Seki’ı tercih etmesi bizi çok memnun etti. Bu büyük organizasyonlara, Türkiye Antalya’dan Kaş’ın karı sahipliği yapması bizi çokça bahtiyar etti. Bu soy organizasyonların artarak devam etmesini, Set’ın tanınırlığının, güzelliklerinin tekmil dünyada ve Türkiye’de bilinmesinden, artık misafirin Seki’a gelebilmesi ve onları ağırlamaktan bahtiyarlık duyduğumuzu beyan etmek istiyorum.” diyerek konuştu. Programda, protokol üyelerine plaket arz edildi. – ANTALYA

Share: