Aşıklar Altınova’da atıştı

Yalova’nın Altınova ilçesinde, Altınova Küçük Asya Erzurum Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği 3. Anadan Görme Uluslararası Aşıklar Buluşması yapıldı.

Dernek başkanı Ferman Durmaz, Kaytazdere Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programın açılışında yaptığı konuşmada, ayrıştırıcı değil birleştirici bir unsur olmaya himmet ettiklerini bildirdi.

Derneğin kültürel etkinliği olan, hele taze nüfusa bu çağda aşıklık geleneğini, aşıklık kavramını öğretmek üzere bu programı düzenlemenin alım ve mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Durmaz, “Kadim kentimiz Erzurum var olduğundan beri bir nice medeniyete ocak sahipliği yapmıştır. Bizler üstelik Altınova Erzurumlular Derneği olarak kuruluşumuzdan bu yana ecdadımızın yaşayış şeklini ve düşüncelerini asıllar edindik.” ifadesini kullandı.

Programda aşıklar hem solo hem koro namına söyledikleri türküler ve atışmalarıyla geceye keyfiyet kattı.

Etkinliğe, DÜRÜST Parti Yalova Mebus Ahmet Büyükgümüş, İYİ Fırka Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kerte, Altınova Şehremini Dayanabilen Oral ve çokça sayıda güç katıldı.

Share: