Atama ve görevden kabul etme kararları Cumhur Reisi Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Kâh nezaret, hava ve kuruluşlara ilgilendiren tayin ve görevden ahiz kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara bakarak, Takip ve Bütçe Başkanlığında celi kâin Oran Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Uğur Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Tolga Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında zahir kâin başmüfettişliğe, müfettiş Soğan Çiçeği İnci atandı. Bingöl Yer ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Kasaba ve Kentçilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya ile Aksaray Yer ve Kentçilik İl Müdürü Hüsnü Talih görevden makbuz.

Yardımcı Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Mekân ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Mehabetli Zeren, Bingöl Yer ve Kentçilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Çevre ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Yengi Bektaş, Aksaray Yer ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bartın Yer ve Kentçilik İl Müdürü Büyük Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Umumi Müdürlüğünde bariz bulunan Umum Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Firez ve Turizm Bakanlığında vazıh bulunan Kargaşa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Yener Çadır atandı. Azamet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde engelsiz mevcut Genel Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.Share: