Atatürk Üniversitesi Senatosundan TOGG Oltu için teşekkür mesajı

Atatürk Üniversitesi Senatosu, Türkiye Cumhuriyeti’nin evcil otomobili TOGG’un renklerinden birine Oltu ismi verilmesine yönelik teşekkür mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Üretiliş fikrini, emrini ve binnetice varlığını Sayın Cumhurbaşkanımızdan, renklerini Anadolu’muzun nazirsiz güzelliklerinin ilhamı ile düz evcil ve milli otomobilimiz TOGG’un, tanıtım renklerinden birini da Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehir olan Erzurum’un Oltu’suna atfen alması, tamlık Erzurumlu hemşehrilerimiz ve antrparantez Atatürk Üniversitesi amacıyla balaban aynı şenlik vesilesi olmuştur.

“Oltu taşının göz almaç siyahlığını, ak pak dokusunu, sağlam yapısını” temsilen Oltu rengini düz ve başka renkleri taşıyan evcil ve milli otomobilimizin ülkemize kandırıcı olmasını rica ediyoruz. Altın taşıyla ünlü ilçemizin ülkemizin seziş projelerinden biri olan bir otomobilden ilavesi TOGG’la birlikte anılması, Oltu’nun tanıtımına ve bellik değerine balaban ulama sağlayacaktır. Dolayısıyla bu tabiat rengini araştırıp, TOGG’un lansman rengi namına belirleyen tüm yetkililere teşekkürname ediyoruz.

Ayrıca Atatürk Üniversitesi ailesi olarak Türkiye’mizin etkili ve güvenli istikbaline yönelik atılacak adımlarda tüm varlığımızla bindi olacağımızı bildirir, faziletkâr teknoloji sistemini barındıran, herif odaklı, empatik ve aptal çözüm odakları sunan TOGG’un ülkemize kazandırılmasında özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başlamak için; Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başbuğ ve üyelerinin yanı sıra emeği sabık herkese gönül borcu ve saygılarımızı sunuyoruz.” – ERZURUM

Share: