Ateş Parçası oyuncu Kader Kenter’in kızı Leyla Kenter, 70 yaşında yaşamını yitirdi

Türk sinemasının mahir oyuncularından olan Kader Kenter 2019’da 91 yaşında hayatını kaybetmişti. Şans Kenter’in Nihat Akçan ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Leyla Kenter’den kırıcı olgun geldi.

“AYDIN İÇİNDE YAT”

Kader Kenter’in dizinin dibinden ayırmadığı kızı Leyla Kenter 70 yaşından hayata veda etti. Şiddetli haberi oyuncu Gül Biçimli, içtimai iletişim araçları hesabından ‘Sevgili Leylâ anneciğine kavuştun. Vuzuh süresince yat. Haddinden Fazla Üzgünüm’ sözleriyle duyurdu. Leyla Kenter ayrıntılı yıllardır kanser tedavisi görüyordu.

LEYLA KENTER KİMDİR?

29 Mart 1952 tarihinde dünyaya mevrut Baht Kenter’in kızı Leyla Kenter, bire bir aktarılma işi zımnında Kenya’da yaşadı. Leyla Kenter, Cambridge’da iki fakülte cingöz ve peşi sıra Dışişleri Bakanlığı personeli oldu. Ayrımsız dönemde bu arada çalıştığı arkadaşı ile dünyaevine giren Leyla Kenter, eşiyle aynı yerlerde say imkânı bulamaması nedeniyle görevinden incizap etti.

Büyükelçi yerine görev özne eşiyle birlikte Türkiye’ye geldiği dönemlerde Bilkent Üniversitesi’nde dersler veren Leyla Kenter, amansız hastalık bire bir çevrim tedavisi gördü.

Şans Kenter’in Nihat Akçan evliliğinden olan kızı Leyla Kenter, ayrımsız zamanda Başlık Parası (Baylan) 1973, Fatma Abla (Ayşe) 1972, Vahşi Çiçek (Duyma) 1971, Anneler Ve Kızları (Iraz) dizilerinde da gösteriş aldı.

Share: