Ati Partisi Umumi Başkanı Davutoğlu, Tekirdağ’da ziyaretlerde bulundu

Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Hiçbir politik lider şahsi evet da tümen hesabını devlet hesabının önüne koymayacak, önceki Türkiye, sonradan Türkiye, bilahare yine Türkiye diyerek omuz omuza çalışacağız, vesayete asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Davutoğlu, programı kapsamında Tekirdağ Tecim ve Sanayi Odası’nda planlı matbuat toplantısında, 2023 yılında geçmiş mikro ziyaretini Tekirdağ’a gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu yılın Türkiye üzere balaban tıpkısı yıl olduğunu tabir eden Davutoğlu, “2023 yılı hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hem da sonuç etap cesim bire bir seçimin yapılacağı tıpkısı yıl. Dünyanın birlikte büyük değişimler geçirdiği aynı süreçten geçiyoruz. Salgından sonraları Rusya- Ukrayna savaşıyla gelişigüzel, uluslararası dengelerin, uluslararası yapıların iri sarsıntılar geçirdiği aynı süreçte Türkiye bütün bu gelişmelerin merkezinde bire bir talih olarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılına istikrarlı siyasi bina, demokratik değerlerle desteklenmesi hukuki ve amme düzeni, doğurucu iktisat ve temiz aynı siyasetle girmesi geçişsiz.” diyerek konuştu.

Davutoğlu, çarkıt Ülkü Ocakları Eğitim ve Ekin Vakfı Umumi Başkanı Sinan Biberli cinayetinin tam yönleriyle aydınlatılması gerektiğini anlatım etti.

Altılı masanın emin adımlarla yoluna bitmeme ettiğini vurgulayan Davutoğlu, “Elbet ‘çöktü, masa bile dağıldı’ denmesine rağmen güçlenerek yolumuza devam yazar, birçok engeli aşıp bugüne geldiysek seçme sürecini de birlikte yöneteceğiz.” dedi.

Davutoğlu, altılı masa adayının Türkiye’nin 13’üncü cumhur reisi olacağını savundu.

Seçimin Türkiye amacıyla oylumlu olduğunu vurgulayan Davutoğlu, “6 şef aktif yerine yönetimde sıklet paylaşacaklar vakit kaybetmeden mezuniyet değil, cumhurbaşkanına katkıda bulunacaklar, destek verecekler. Tek politik reis kişisel evet dahi parti hesabını mevki hesabının önüne koymayacak, önce Türkiye, sonradan Türkiye, bilahare yeniden Türkiye diyerek baş başa çalışacağız, vesayete asla izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Daha sonraları Tekirdağ Ticaret ve Endüstri Odası Yönetim Kurulu üyelerini musahabe fail Davutoğlu, Bedesten Çarşısı ve Hükümet Caddesi’nde esnafla dostça etti, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulundu.

Share: