Ayda bebeğin babasından depremzedelere müzaheret

Ayda bebeğin babasından depremzedelere yardım

Ata Kasıt Seyyah:

“Cemaziyelevvel bize arkalama geldi, bugün üstelik onlara arkalama gidiyor”

“Arkalama ekipleri, oradaki depremzedelere Ayda’yı anlatıyor”

İZMİR – İzmir’deki depremde 91 saatin arkası sıra enkazdan iyi olarak çıkartılan Ayda Gezgin, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen zelzele bölgesinde yakınlarının enkaz altından çıkmasını bekleyen ailelere düş veriyor. 30 Teşrinievvel 2020’dahi meydana gelen depremde 4 yaşında olan Seyyah’in babası Garaz Turist da günlerdir zelzele bölgesine gidecek müzaheret malzemelerinin toplanmasında görev alıyor.

İzmir’bile 30 Ekim 2020’bile meydana mevrut depremde minik Ayda Gezmen 91 saat sonraları depresyon altından iyi çıkarılarak, büyük sevince amil olmuştu. Türkiye’nin tanıdığı depremin sembollerinden Ayda bebeğin babası Tasavvur Seyyar, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem bölgesine gönderilecek müzaheret kolilerinin toplanmasında sair İzmirli depremzedeler kabilinden fariza alıyor. Gezmen, “İzmir depreminde bize arkalama eden insanlarla hala görüşüyoruz. Orada olan insanlar henüz önce bize müzaheret etmiş insanlar. Cemaziyelevvel bize yardım geldi, bugün dahi onlara müzaheret gidiyor. Oradaki insanlarla, müzaheret ekipleri ile görüşüyoruz. Arkalama ekipleri, oradaki insanlara Ayda’yı anlatıyor. Bibi sesleri mevrut insanlar var. Allah onlara bunaltıcı versin ve tıpkısı zaman önceki kurtulsunlar” diye niteleyerek konuştu.

“Acil ihtiyaçlar gönderiliyor”

Turist, “Arzu isterdi ki orada olayım amma çocuklarımı bırakacağım benzeri saha namevcut. O yüzden gidemedim amma buradan elimizden geldiğince havari olmaya çalışıyoruz. Farklı noktalarda yardım noktalarında görev alıyoruz. Depremzede vatandaşlar geldiğinde üstelik kamu süreçlerde onların yanı sıra olacağız” ifadelerini kullandı.

Yardımların organize edilmesi gerektiğini tamlayan Seyyah, “Ivedili gerekseme olan ürünlerin götürülmesi üzere uğraşıyoruz. Battaniye, ısıtıcı, enkazdan çıkmalarını sağlayacak ürünlerin gitmesi gerekiyor” sözlerine meydan verdi.

İkinci tır hazırlanıyor

İzmirli depremzedelerle müzaheret kolilerini hazırlayan İzmir Depremzedeleri El Birliği Derneği Başkanı Haydar Özkan da şöyle konuştu:

“Burada depremzedeler adına onların ihtiyacı olan ürünleri realizasyon edip, arkalama etmeye çalışıyoruz. Bire Bir tırı gönderdik, ikinci tırımızı hazırlıyoruz. Ayrıca İzmir’e gelen depremzedeler için üstelik yardım malzemelerini ulaştırdık. Kış mevsimi şartlarına akla yatkın mahsulat, çağa ve marazlı bezleri ile su göndermeye çalışıyoruz.”

Share: