Aydemir’den ‘Sahada Erzurum Buluşmaları’

DÜRÜST Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Yaz dönemi 2’inci etap ‘Sahada Erzurum Buluşmaları’ çalışmalarını Yakutiye ilçesi odağında devam ettirdi. Mahalle ve İş Merkezleri kaydında hesaplı etkinlik çerçevesinde dadaşlarla hisse senedi yerleri, mahalle ve sokaklarda yüz yüze görüşen Milletvekili Aydemir, Yakutiyelilerle istişare etti, esnafın nabzını tutu.

Başkan Uçar’la İstişare

Milletvekili Aydemir Yakutiye çalışmaları düzeyinde Şehremini Mahmut Uçar’la görüştü. İlçede planlı yaz dönemi çalışmaları hakkında bilgilendirilen Saylav Aydemir, Komutan Uçar’la ilçenin sosyo soylu erki vizyonu, beklentiler, Yakutiye 2023 sürecine değgin tespitler ile Erzurum tarihine mazmun katan Saltuklu dönemi eserleri üstünde görüş alışverişinde bulundu.

Saltuklu Nostaljisi

Malazgirt Savaşı’ndan bilahare Ebü’l-Kasım İzzeddin Saltuk Mir vasıtasıyla Erzurum’a vurulan Türk Mührünün 950 yıllık süreçte aktif ve işlek tutulduğu, Saltuklu eserlerinin kullanılmamış nesle sıra şuuru mesajları verdiğini tamlayan Saylav Aydemir, Başkan Uçar’ın evcil yönetimde olduğu kadar Erzurum tarihine birlikte kandil markajcı icraat gerçekleştirdiğini bildirdi.

Taşmağazaları Buluşması

Milletvekili Aydemir, Yakutiye İstişareleri düzeyinde Taşmağazaları esnafıyla tıpkı araya geldi. Mebus Aydemir, Covid-19 salgını sonrasında Dürya’bile baş gösteren ekonomik kriz, Ukrayna – Rusya savaşı ve bu sebeple oluşan tedbir zinciri kırılganlığının talih, bölge ve ülke düzeyindeki yansımaları karşı esnafın tespitlerini aldı.

‘Cumhurbaşkanımızın ufkundayız’

Mebus Aydemir, ‘Taşmağazalar tarihi kimliğiyle sabah akşam Erzurum’un yüzük oyunu kaşı muhiti olmuştur. Bu misilsiz adreste, dostlarla, hareket yeri sahipleri ile, vatandaşlarla buluşan olmanın hazzını yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve DOĞRU Tümen kadrolarına duydukları itimata minnettarız.’ değerlendirmesinde bulundu.

Çözüm Siyasetine Destek

DÜRÜST Eşkal AVM’da işyerlerine konuk edilen Milletvekili Aydemir, esnafla görüştü, aksiyon merkezinde aksata fail vatandaşların devlet politik gündemine dair yorumlarını dinledi. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar olduklarını rapor eden vatandaşlar, DOĞRU Parti ve Topluluk ittifakının sorunlara alın izlediği çözüm siyasetini desteklediklerini belirttiler.

Aydemir’in Değerlendirmesi

Esnaf görüşme ve istişarelerinin istek paylaşımı kıvamında geçtiğini bildiren Saylav Aydemir, 21 yılda yaptıklarımızı nâkil vefa timsali hemşehrilerimiz çalım sayfalarımızdır. Teşekkürname ediyoruz. Dadaşların kadirşinaslığı, eser ve bakım siyasetini takdirleri DOĞRU kadroların ve Cumhur ittifakının yegane motivasyonu ve gücüdür. ‘ ifadesini kullandı.

Menderes Caddesi Esnafıyla Müşavere

Mebus Aydemir ve beraberindeki YANLIŞSIZ Öğür Heyeti Menderes Caddesi üzerindeki işyerlerini musahabe ederek, esnafın düşünce ve düşüncelerini aldı, tespitlerini dinledi, beklentiler ve 2023 sürecine ait vurgularını kaydetti. Mebus Aydemir, ‘Menderes Caddesinde bulunan esnaf ve vatandaşlarımızla koçuşmak, nakız hatır iskandil etmek üstelik bugünkü nasiplerimiz arasındaydı. Konuksever kardeşlerimize minnet duyuyoruz.’ dedi.

Mahallebaşın’dan El Birliği Mesajı

Erzurum’un toplumsal ve ticari nabzının attığı Mahallebaşı’nda esnaf, eşraf ve kanaat önderleri ziyaretleriyle çalışmalarına bitmeme fail Mebus Aydemir, ‘Hem esnaf ziyareti hem üstelik kahvehanelerde memleketli sohbeti yaptık. Eş tesbit açık: ‘Tek kavim, tek sancak, yegâne yurt, biricik ihtişam bilcümle budunsal kimlikleri muhasır ortak paydamızdır. Yaşasın sarsılmaz kardeşliğimiz. ‘ değerlendirmesini yaptı.

Caferiye Ziyareti

Milletvekili Aydemir ve YANLIŞSIZ Tümen heyeti Yakutiye 1’inci girişim enformasyon etkinliği kaydında günün sonuç çalışmasını Caferiye Semtinde sürdürdü. Caferiye Camisi ile Erzurum Kalesi arasındaki esnafla hatırlaşan Saylav Aydemir, ‘Hemşehrilerimizin şefik tarzları sohbetlerin hazzını artırdı. Paylaştıkları akıl çokça kategorik: “Hayatını milletine hasretmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarına minnet borçluyuz!” Tığ üstelik size minnettarız ‘ dedi. – ERZURUM

Share: