Aydın’da komütatör kundaklama iddiası

Aydınlık’ın Efeler ilçesinde meydana mevrut makine yangını ile ilgilendiren olayda, aralarında takanak-verecek meselesi bulunan aynı şahsın dayısının oğlunun otomobilini kundakladığı iddia edildi.

Olay, Cumhuriyet Altını Mahallesi 1952 sokak üstünde saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, B.S.’ye ilişik park yeri halindeki 45 YB 1933 plakalı otomobilden alevlerin yükseldiğini ayırt eden vatandaşlar durumu 112 Evgin Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye aracı ve polis ekipleri irsal edildi. Gelişmemiş sürede fenomen namına mevrut Okumuş Büyükşehir Belediyesi itfaiye Ofis Başkanlığı ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Yangında otomobilin portbagaj kısmı ve peş koltukları yanarak beis gördü.

Olay sonrası itfaiye ekiplerinin otomobilin peş camının kırılarak içerisine yanıcı özellik atıldığını belirleme etmesi ve tecrübe tanıklarının asayiş güçlerine otomobilin çevresinde birinin dolaştığı ve daha sonradan bölgeden hemencek uzaklaştığı yönünde verdiği ifadeler üstüne polis güçleri ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmada otomobilin etrafında dolaşan şahsın vasıta sahibinin dayısının oğlu olduğu ve aralarında matlup-verecek meselesi yüzünden hasımlık bulunduğu kanıt edilirken, polis ekipleri şüphelinin yakalanması için iş başlattı.

Olayla ait sormaca sürüyor. – AYDIN

Share: