Ayn kaşıntısı şikayeti ile hastaneye giden buğulu kadın amansız hastalık olduğunu öğrendi!

Ayn kaşıntısı, flaş begayet sulanma, kimi zaman koşa müşahede gibi problemler işlek Fadimana Başbuğ temas ağrı sızı hissetmediği için doktora gitmeyi ihmal etti. Zaman geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve koşa görme, televizyona bakınca kemiksiz görememe kadar şikayetleri artınca doktora başvurdu ve amansız hastalık olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve amansız hastalık hücrelerinin vücudun farklı bölgelerine yayılma yapmasına ramak kala doktora giden 3 bala annesi Fadimana Komutan, vücudunun her yerinde ağrı sızı olmadığı için doktora gitme gereği duymadığını ifade etti. Esenlik Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde kudretli tıpkısı operasyon ile sağlığına kavuşan Başbuğ, vatandaşlara bu kök şikayetleri olduğunda, geç kalmadan tıpkı afiyet kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE DAHI VARMIŞ”

Başkan, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde akım, kızarma ve koşa görme başlamıştı. Ereğli’de özel bir doktora gittim. Hususi hekim bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun ortamında üstelik varmış. KBB burnuma de baktı. Demincek beni cerrahi müdahale edecekler. Önce burnumdan, sonradan birlikte gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Tanrı cevaz verirse erte ameliyat olacağım” ifadelerini kullandı.

“AMANSIZ HASTALIK TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Afiyet Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Yetişek ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Aydınlık Yılmaz ise kanser hastalığının çokça sinsi olduğunu ve çokça gösterişli ilerlediğini söyledi. Operasyon öncesinde açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kültürlü Enerjik, “43 yaşında Konya Ereğli’den gelen hastamız Fadimana hatun sol para cüzdanı kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının kanser gelmesi üzerine görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman dahi ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Cerrahi Müdahale esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta karar vereceğiz” diye konuştu.

Hasta Fadimana Başbuğ cerrahi müdahale oldu. Muktezi otama süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: