Babacan: Seçimi Çoluk Çocuk İçin Gençlerle Birlikte Kazanacağız

El Erki ve Geveze (UMAR) Partisi Umumi Başkanı Şanlı Babacan, “Ensiz yok, ezme var. İş namevcut, kavuşma var. Seçimi çoluk çocuk amacıyla gençlerle gelişigüzel kazanacağız” açıklamasını yaptı.

MERHEM Partisi Umumi Başkanı Mürtefi Babacan, sosyal iletişim araçları hesabından “Mikro yok, ezme var. İş bulunmayan, buluşma var. Seçimi çoluk çocuk üzere gençlerle gelişigüzel kazanacağız” notuyla Elazığ’da aynı gençle olan diyalogunu paylaştı. Babacan’ın paylaştığı video zinde şunları söyledi:

“Mülakatı kaldırın. Torpili bitirin. Mektepli bıktı. Elverişsiz bulunmayan sınırlı yok. İzmirde okuyorum bibi sakıntı listedeyim. Hani çözülmüştü ülkü. Eksiklik yazık âdeta. Bu öğrenciye eyvah, bu millete eyvah. Bu öğrenciler bu insanlar bunu doğruluk etmiyorlar. Biziz gelecek, biziz. Kiralar 3bin 500, 4 bin teklik başkaca demincek henüz bile pahalı olmuştur yeniden. Yani benzeri mektepli nasıl tutsun. Babam minimal ücretli.

Lütfen bu seçimi kazanın. Valla 20 yıldır bunaltıcı çıktı zehirledi. Ama sizi zehirlemesin lütfen. Kurban olayım kazanın. Bu çoluk çocuk için kazanın.

2002’de burs 45 liraydı, 30 liraya tıpkı çeyrek alıyordun değil mi? Demin 850 teklik mektepli bırak çeyreği 1 gram birlikte alamıyor. 2002 yılında böyleydi. Geldi 2022 yılına, hakeza… evet hakeza olamaz amma epey.”Share: