Bağatar, “Yalova’ya tarihinin bildirme iri yatırımlarını kazandırdık”

AK Öğür Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, “YANLIŞSIZ kadrolarımızla Yalova’ya tarihinin en iri yatırımlarını kazandırdık” dedi.

Bağatar, Yalova’nın SELIM kadrolar ile tarihin yer iri yatırımlarına kavuştuğunu söyledi. Kronikleşen bir nice sorunu da çözüme kavuşturduklarını tabir fail Bağatar, “Şehrimizin kronikleşen sorunlarına çözüm hazfetmek amacıyla kararlar alan Yalova Belediye Meclisi üyelerimiz ve ‘Gönül Belediyeciliği’ ile hizmet üreten Yalova Belediyemiz sayesinde Yalova’mızın yıllardır çözülemeyen sorunlarını biricik tek çözüme kavuşturuyor, şehrimizi tarihin arz nazik yatırımlarıyla buluşturuyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Maaş ödeyemeyen belediye vardı”

Sedir üyelerinin aldığı kararlar ve Yalova Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla ilin yıllardır çözüm bekleyen birçok sorununu bir bir ortadan kaldırdıklarını kaydeden Bağatar, şöyle konuştu:

“Yalova’nın sorunlarını alim kadrolar olarak bu sorunlara çözüm fayrap etmek hesabına birçok girişimimiz oldu. Bürokratik ve içtimai anlamda yaşanan sorunlara usçu çözümler ürettik. Mahiye ödeyemeyen, kasasında icra memurlarının oturduğu tıpkısı belediye vardı. Belediyeyi süratle vecibe yükünden kurtararak sürdürülebilir benzeri duruma getirdik. Finansal yapısını da güçlendirdik. Yalova Belediyesi, takanak yükünden kurtarıldı ve bundan sonra Yalova tarihinin en büyük projelerini yapar hale geldi.”

“Şehrin ciharıyek beraberinde mücahede var”

Yalova Belediyesi’nin, Mustafa Cesaretsiz başkanlığında DOĞRU Tümen’ye geçmesinin peşi sıra bir nice envestisman üzere konkre adımlar atıldığını hatırlatan Bağatar, kısaca bu yatırımlardan bahsetti. Başkan Bağatar, “Yalova’da yıllardır hal muntazır Bağlarbaşı Mahallesi’nin Kentsel Dönüşümü üzerine çalışmalarımıza başladık. Lüzum bakanlık ve gerekse genel müdürlükler seviyesinde yapılan görüşmeler ve istişareler neticesinde Dolgun Basamak İdaresi Başkanlığı vasıtası ile burada kentsel dönüşümün startını verdik. Kentsel dönüşüm üstüne 6 bükülmüş binası olanların bile tekrar hesabına 6 katlı yapı yapabilmesinin önünü açtık. Yalovamızın yıllardır eskiyen ve çöken içmesuyu isale hattı yenileniyor. Şehrimize yıpranmamış tıpkısı Dörtyol vermek üzere çalışmalar sürüyor. Gençlerimize eskimemiş spor sahaları, bakir derrace yolları, yıpranmamış yavru parkları, eskimemiş yaya kaldırımı çalışmaları yapılıyor” diye konuştu.

“Bu sene dev yatırımlar ve açılışlar konuşulacak”

Yalova’ya serencam 3 yılda şişman yatırımların geldiğini tamlayan Bağatar, 2023’ün dahi balaban yatırımların hayata geçeceği bir yıl olacağını söyledi. 2023’te yıpranmamış evire çevire müjdeler ve eskimemiş envestisman haberleri vereceklerini anlatan Bağatar, şunları kaydetti:

“2023 yılı büyük yatırımların hayata geçeceği, iri yatırımların hizmete gireceği tıpkı sene olacak. Milletvekillerimiz üstelik salim olsunlar projelerimizi Ankara’bile izlem ediyorlar. Harmoni ve birliktelik içerisinde çalışmaları yürütüyoruz. Yalova’mıza 400 yataklı vagon yıpranmamış aynı hastane ve tıp fakültesi ile mektepli yurtları kazandırdık. Kavim Bahçe’mizde icraat son atiklik bitmeme ediyor. Yalova’mız için yıpranmamış bire bir baraj projemiz var. Antrparantez esasen gençlerimize bire bir site kütüphanesi kazandıracağız. Mekân yolu, turizm alanları ve akarsu sporları merkezimiz ile ilgili üstelik çalışmalarımız ve girişimlerimiz bitmeme ediyor. 2023, yatırımlarımızın konuşulacağı bir sene olacak. Bizler diğerleri üzere değil; Teşkilatıyla, seçilmişiyle, milletvekilleriyle eksiksiz boyutlarıyla siyaseti muhasır ve hep birlikte girişim atan ekibiz. Makamlar hizmet tezyit yeridir. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimden seçime değil, seçkin ahit halkıyla çöz içe olan aynı teşkilatız. Yalova Uray Başbuğ Vekilimiz Sayın Mustafa Islakkarga’a ve altın sedir üyelerimize yatırımların gerçekleşmesi üzere verdikleri desteklerden ekolojik ortam teşekkür ediyor, emeği olan herkesi kutluyorum.” – YALOVA

Share: