Bahçeşehir Koleji’nden Cumhuriyet’in 99. yıldönümüne hususi tebrik

BAHÇEŞEHİR Koleji, Cumhuriyet Altını Bayramı için TİM Show Center’üstelik planlı ‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet Altını’ gecesiyle benzeri araya geldi. Oyuncu Hasibe Eren’in sesinden kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı geceye katılanlar, Cumhuriyet Altını’in 99. sene dönümünü cümbüş ve heyecanla kutladı.

Bahçeşehir Koleji, seçkin sene olduğu kabil bu yıl üstelik Cumhuriyet Bayramı’nı oyuncu Hasibe Eren’in sesinden halas mücadelemizi, Mustafa Eksiksizlik’in kahramanlarının anlattığı, çalgı aleti ve tarihi buluşturan özel bire bir geceyle kutladı. 22 Ekim Cumartesi akşamı TİM Show Center’dahi planlı geceye Bahçeşehir Koleji Kurucusu Semra Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Dinamit Kırıcı, yerleşke yöneticileri, veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başbuğ Vekili Begüm Yücel dahi katıldı. Yücel, halas mücadelesi dönemine ilişik ayrımsız Türk bayrağını ‘Bayrağımız de cumhuriyetimiz dahi sizlere emanet’ diye öğrencilere teslim etti.

GECEYE HUSUSI 3D ATATÜRK HOLOGRAM

‘Kurtuluşun Adı Cumhuriyet’ diye Mustafa Kemal Atatürk’ü gıyaben, tanımadan, ona inanan ve Cumhuriyet amacıyla uğraş fail kamu kahramanların anıldığı geceye, öğrencilerden oluşan 29 Ekim Cumhuriyet Gençleri korosu bile birbirinden hususi marşlar ve şarkılarla haremlik etti. Nutuk yönetmenliğini Yasin Soy’un üstlendiği gecede koro Toyluk Marşı, İzmir Marşı, Yurt Marşı’nın yanında Çanakkale Toz Kötü, İzmir’in Kavakları, Efe’m şarkılarını seslendirdi. Geceye özel hazırlanan 3D Atatürk hologramı ise gusto topladı.

‘BİZE BIRAKTIĞI VATANA SAHİP ÇIKMAYA BITMEME EDİYORUZ’

Gecede konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Hırslı Elem, şunları söyledi:

“Atatürk’ün çokça sevdiğim benzeri sözü var; “Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, budun ve memlekete muhabbeti, şeref-i istiklali öğretir.” Tığ bile çocuklarımıza takkadak hesap, marifet bilgisi, çağ, Türki öğrenmiyor; bu memlekete uygun evlatlar olmaları üzere verdiğimiz gündeş eğitimle Atamızın izinden giden, ülkesini dost ve esirgeyici, dünyayla bütünleşmiş, hep ileriyi hedefleyen, fark yaratıcı gençler yetiştiriyoruz. Zaman buradaysak, özgürsek, güçlüysek bunu Atatürk’e, zırh arkadaşlarına ve Atamızı gıyaben tanımadan, ona inanan, dost, yâren olan kahramanlara borçluyuz. Bu topraklar üzere canını koruma eden değme kahramanı nazikâne anıyoruz. Tıpkısı onlar Atamızı görmesek da tanımasak bile onu özden sevmeye, fikirlerine ve bize bıraktığı vatana cemaat çıkmaya bitmeme ediyoruz. Bu geceyi gerçekleştirmemizde emeği sabık herkese haddinden fazla teşekkürname ediyor, Cumhuriyet meşalesinin altında birçok birçok yılları alay malay kutlamayı diliyorum.”

Share: